دادگاه تجدیدنظر؛ محکومیت حمیدرضا عادلی فر به ۳ سال حبس، شلاق و جزای نقدی

چهارشنبه, 4ام فروردین, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان جنوبی محکومیت حمیدرضا عادلی فر، شهروند اهل شهرستان فردوس را عینا تایید کرد. این شهروند پیشتر در مرحله بدوی توسط دادگاه کیفری دو شهرستان فردوس به ۳ سال حبس تعزیری، ۴۰ ضربه شلاق و پرداخت جزای نقدی محکوم شده بود. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۱۸ ماه زندان در خصوص او قابل اجرا خواهد بود. همچنین بر اساس حکم این دادگاه، ۱۸ ماه حبس تعلیقی این شهروند که در سال ۹۶ به آن محکوم شده بود، همزمان با این پرونده جهت اجرای حکم به وی ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر استان خراسان جنوبی محکومیت حمیدرضا عادلی فر، شهروند اهل فردوس را عینا تایید کرد.

براساس این حکم که توسط شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان جنوبی به ریاست قاضی ابراهیم رمضانی و مستشاری حمید عرب زاده در تاریخ ۱۳ اسفندماه ۹۹ صادر و ابلاغ شده است، حمیدرضا عادلی فر از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۹ ماه حبس تعزیری، به اتهام “نشر اکاذیب در فضای مجازی” به ۱۸ ماه حبس تعزیری و پرداخت ۳ میلیون تومان جزای نقدی و از بابت اتهام “نگهداری هفت و نیم لیتر مشروبات الکلی” به ۹ ماه حبس تعزیری، ۴۰ ضربه شلاق و پرداخت ۳ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان جزای نقدی محکوم شده است.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد از بابت اتهام “نشر اکاذیب در فضای مجازی”، یعنی ۱۸ ماه زندان و پرداخت ۳ میلیون تومان جزای نقدی برای و قابل اجرا خواهد بود.

همچنین ۱۸ ماه حبس تعزیری آقای عادلی فر از بابت پرونده پیشین مربوط به سال ۹۶ که به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در آمده بود، هم اکنون قابل اجرا خواهد بود. این شهروند برای روز شنبه ۷ فروردین جهت اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای شهرستان فردوس احضار شده است.

این شهروند در مرحله بدوی در تاریخ ۳ دیماه ۹۹ توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان فردوس به ریاست قاضی کوروش حمیدی به مجموعا ۳ سال حبس، ۴۰ ضربه شلاق و ۶ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان محکوم شده بود.

آقای عادلی فر در تاریخ ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۹۹ توسط ماموران اطلاعات سپاه خراسان جنوبی در منزل شخصی خود در شهرستان فردوس بازداشت و یک روز بعد با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی پیشتر نیز در سال ۹۵ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۶ از بابت اتهامات “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی” به ۲ سال حبس تعزیری که ۱۸ ماه آن به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در آمده بود، محکوم شد. او پیشتر پس از سپری کردن ۶ ماه حبس، با پایان دوره محکومیت خود از زندان آزاد شده بود.

حمیدرضا عادلی فر، فرزند عبدالحسین، متولد ۱۲ فروردین‌ماه ۱۳۵۳ و ساکن شهرستان فردوس واقع در استان خراسان جنوبی است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.