جعفر محمدی: ظهور امام زمان، معطل انتخابات ایران؟! / ۷ نکته درباره افاضات جدید جناب پناهیان

پنجشنبه, 12ام فروردین, 1400
اندازه قلم متن

اعداد و آمار را ببینید، بعد حرف بزنید

شما حوزه رفته اید و با وجوهات شرعیه مردم درس خوانده اید که دین خدا را تبلیغ کنید یا سخنان “صد من یه غاز” تحویل مردم دهید؟ یعنی چه که اگر انتخابات خوب برگزار شود، برای ظهور امام زمان(عج) کفایت می کند؟! شرم کنید از این همه خام گویی در لباس دین!
 

عصر ایران ؛ جعفر محمدی – جناب حجه الاسلام علیرضا پناهیان فرمایش کرده اند: رأی‌گیری و انتخابات بیش‌تر از این که بخواهد جامعه ما را آباد کند، می‌تواند جهان را آزاد کند. چون ملت ایران، اگر از حضور در رأی گیری‌ها و در امتحان انتخابات، سربلند بیرون بیاید، کافی است برای اینکه حضرت (ولی عصر”عج”) ظهور کنند.

ظهور امام زمان منوط به نتیجه انتخابات ایران است؟! / 7 نکته درباره افاضات جدید جناب پناهیان
بدون هیچ مقدمه ای، چند نکته در این باره می نویسم:

۱ – آقای پناهیان! درست است که علاوه بر کمک های دوستان تان به شما، روزی تان از سخن گفتن می رسد، اما این دلیل نمی شود که هر حرف مفتی را بر زبان بیاورید؛ آن هم وقتی لباس تبلیغ دین خدا را پوشیده اید. سکوت، فضیلت بزرگی است؛ آن را به دایره فضائل بی کران تان بیفزایید!

۲ – طبق آنچه شما روحانیون به ما یاد داده اید، امام زمان(عج) ، امام تمام جهان است و نه امام یک درصد از کره زمین که ایران نام دارد. بنابراین و باز طبق آموزه های خودتان، قاعدتاً برنامه ظهور، بر مبنای اتفاقات یک کشور تنظیم نمی شود و یک پروژه بزرگ جهانی و آخرالزمانی است. 
لطفا از توهم مرکزیت ایران در جهان ماده و معنا خارج شوید!

۳ – جناب پناهیان! شما و امثال شما با حرف های بی بنیاد خود، به اندازه کافی چوب حراج بر باورهای دینی مردم زده اید؛ نمی خواهید بس کنید؟!
شما حوزه رفته اید و با وجوهات شرعیه مردم درس خوانده اید که دین خدا را تبلیغ کنید یا سخنان “صد من یه غاز” تحویل مردم دهید؟ یعنی چه که اگر انتخابات خوب برگزار شود، برای ظهور امام زمان(عج) کفایت می کند؟! شرم کنید از این همه خام گویی در لباس دین!

۴ – اگر قرار بود امام زمان(عج)  بر مبنای انتخابات ایران ظهور کنند، وقتی که کاندیدای محبوب جریان پناهیان (احمدی نژاد) رأی آورد باید ظهور می کرندد چرا که هم هاله نور داشت، هم خودش مدعی ارتباط با رابط امام زمان(عج) بود و حتی زمان ظهور را هم تعیین کرده بود و هم اطاعت از او، اطاعت از خدا بود! تازه کلی هم خواب درباره اش دیده می شد و بعضاً در نماز جمعه تعریف می کردند. حتی نامه او به رئیس جمهور آمریکا را از الهامات خداوند می دانستند!

۵ – حالا بد نیست جناب پناهیان بفرمایند سربلندی در همین انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به چه معناست؟ دقیقاً چند نفر شرکت کنند حضرت ظهور می کنند و دقیقاً اگر کدام یک از آقایان رأی بیاورند ظهور محقق می شود؟ قالیباف رئیس جمهور شود، امام زمان(عج) می آیند؟ یا سعید محمد یا سعید جلیلی یا حسین دهقان یا مثلاً رستم قاسمی و محسن رضایی؟!

۶ – حالا اگر انتخابات خوبی هم برگزار و یکی از این خوبان هم رئیس جمهور شد و امام زمان ظهور نکرد چه؟ در چنان فرضی جناب پناهیان چه سخن گهربار جدیدی تحویل خلق الله خواهند داد؟!

۷ – و اگر انتخابات پرشور نشد و نتیجه مطلوب جناب پناهیان حاصل نشد، مشخص است که ظهور نکردن امام زمان(عج)، تقصیر آنهایی است که رأی نداده اند یا نام گزینه اصلح و مطلوب آقایان را ننوشته اند و لذا تا ۴ سال می توان مردم بی نوا را نکوهش کرد که “اف بر شما که ظهور را به تأخیر انداختید!”

در آن ۲ سال برجامی منتهی به ترامپ، اقتصاد ایران بیش از ۱۵ درصد رشد داشت. با این حال، از وقتی که ترامپ زیر میز برجام زد، رشد اقتصادی کشور منفی شد
 

عصر ایران؛ جعفر محمدی – از روزی که توافقنامه هسته ای (برجام) بین ایران و کشورهای ۱+۵ امضا شد، رشد اقتصادی ایران رو به رشد گذاشت تا این که ۲ سال بعد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شد و روندهای اقتصادی در ایران رو به نزول گذاشتند. در آن ۲ سال برجامی منتهی به ترامپ، اقتصاد ایران بیش از ۱۵ درصد رشد داشت.

با این حال، از وقتی که ترامپ زیر میز برجام زد، رشد اقتصادی کشور منفی شد: در سال ۲۰۱۸ میلادی منفی ۴٫۸ درصد شد، یک سال بعد به عدد ناراحت کننده منفی ۹٫۸ درصد رسید و در ۲۰۲۰ -که در پایان آن هستیم- این عدد منفی۲٫۷ درصد برآورد شده است. 
این عددها، نه شعارند و نه ادعا؛ واقعیت های مبتنی بر علم اقتصاد هستند که ترجمه آنها را در سفره مردم می بینیم، در بیکاری، در تورم، در گرانی، در خط فقر و … .


آمار رشد اقتصادی ایران/ منبع: statista
خط و نشان برای برجام؛ چرا مخالف
برجام، قرار نیست همه مشکلات مان را حل کند، اما قرار است “مشکلات مازاد بر حالت عادی یک کشور” را که گریبانگیر ما شده است، از میان بردارد.
برجام به معنای ارتباط عادی اقتصادی با جهان و حرکت روان تر و سریع تر اقتصاد ایران و بهتر شدن نسبی معیشت مردم است؛ فقدان برجام هم پیامدی جز رشد اقتصادی منفی و فقیرتر شدن هر چه بیشتر ما مردم عادی. اما آنان که از جنس مردم عادی نیستند، هزار و یک دلیل دارند برای عادی نشدن اقتصاد ایران.

 به آن دسته از نمایندگان مجلس و سیاسیونی که این سو و آن سو خط و نشان می کشند که نخواهند گذاشت برجام احیا شود، متذکر می شوم: اعداد و ارقام را بخوانید و حواس تان به این باشد که فقط با یک دولت و جناح در تنازع نیستید، دارید پا روی سفره مردم می گذارید؛ حالا هی بروید و لگد بزنید به پیکر نیمه جان و احتمالاً در حال احیای برجام.

البته سال بعد که در انتخابات ریاست جمهوری احیاناً یکی از شما ضد برجامی ها رئیس شود، خواهیم دید که چگونه برای احیا و ارتقای برجام و حتی بالاتر از آن، از همدیگر سبقت می گیرید! امیدوارم آن زمان که دولت را در دست دارید و مستقیماً باید پاسخگوی آب و نان مردم باشید، برایتان بصرفد که اقتصاد ایران به سمت عادی شدن برود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.