روایت یکی از شاکیان از اعمال نفوذ سخنگوی قوه‌قضاییه در تبرئه قاری متهم به تعرض جنسی

شنبه, 14ام فروردین, 1400
اندازه قلم متن

یکی از افرادی که از سعید طوسی قاری قرآن به اتهام تعرض و سوء استفاده جنسی شکایت کرده، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه را به اعمال نفوذ برای تبرئه طوسی متهم کرده است.

محمد گندم‌نژاد طوسی مشهور به «سعید طوسی»، از قاریان مورد علاقه علی خامنه‌ای، ده سال پیش به «تعرض و سوء استفاده جنسی» به کودکان تحت آموزش خود متهم شد ولی هنوز پرونده رسیدگی به اتهامات او به سرانجام نرسیده است.

این فرد با نام مستعار «محمد» در نامه‌ای که در سایت خبری انصاف‌نیوز منتشر شد، نوشت «قطعا» تا زمانی که اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضایی و مسئول دفتر رئیس قوه قضاییه است، نخواهند گذاشت این پرونده به نتیجه برسد.

در این نامه آمده اسماعیلی در سال ۱۳۹۴، زمانی که ریاست دادگستری استان تهران را برعهده داشت و دادگاه تجدیدنظر آماده صدور حکم قطعی برای طوسی بود، پرونده او را به صورت غیرقانونی از دادگاه تجدیدنظر گرفت و روند دادرسی را دو سال مسدود کرد.

بر اساس روایت این شاکی سعید طوسی، اسماعیلی در نهایت با سپردن پرونده طوسی به دادگاهی دیگر موجب نقض حکم ۴ سال حبس او و تبرئه «ناباورانه» این قاری قرآن در دی ۹۶ شد.

این کودک گفت پیش از آن نیز، از زمان آغاز روند بررسی این پرونده در قوه قضاییه در سال ۹۱ تا‌ ۹۴، این روند «غیرطبیعی» بود.

محمد در نامه خود نوشت: «از طریق آقای ناطق نوری رییس سابق بازرسی بیت رهبری، قضیه را پیگیری می‌کردیم و نامه‌ای به رهبری نوشته بودیم اما دیگر پیگیری نشد.»

او اضافه کرد به شاکیان این پرونده گفته شده بود: «شما وقتی می‌بینید این قضیه به ‌نظام ضربه می‌زند نباید پیگیری کنید.»

به گفته «محمد»، ریاست پیشین قوه قضاییه نیز به جای بررسی عادلانه به این پرونده، شاکیان را تهدید کرد که به دلیل رسانه‌ای کردن آن باید به‌ عنوان «معاونت در جرم»، تحت تعقیب قرار بگیرند.

در حالی که شاکیان پرونده سعید طوسی به حکم تبرئه او اعتراض کرده‌اند، این شاکی نوشت پرونده طوسی اکنون نزد ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه است تا به دستور او مجددا مورد بررسی قرار گیرد، «اما هنوز رایی در این باره به ما ابلاغ نشده است».

سال گذشته، محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس دهم، طی نامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواستار بررسی مجدد پرونده طوسی شد.

صادقی پیشتر از «اعمال نفوذ» افرادی در دفتر رهبر جمهوری اسلامی در پرونده طوسی خبر داده بود.

محمد در نامه خود نوشته است مگر ابراهیم رییسی «داعیه‌ مبارزه با فساد» ندارد، «پس چرا به پرونده‌ ما رسیدگی نمی‌شود؟»

از: ایران اینترنشنال 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.