ماهان جلال دوست به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد

پنجشنبه, 19ام فروردین, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – ماهان جلال دوست، شهروند ساکن تهران توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب این شهر به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی همچنین از بابت مجازات تکمیلی به ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و ضبط خودرو شخصی، تلفن همراه و کامپیوتر به نفع دولت محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ماهان جلال دوست، شهروند ساکن تهران توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر و در تاریخ ۱۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ ابلاغ شده است، ماهان جلال دوست از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است. وی همچنین از بابت مجازات تکمیلی به ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و ضبط خودروی شخصی پراید (به دلیل آنچه پوشانده شدن با شعارهای ضد نظام عنوان شده)، تلفن همراه و کامپیوتر به نفع دولت محکوم شده است.

دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند در تاریخ ۲۳ اسفندماه ۹۹ در همین شعبه برگزار شده بود.

ماهان جلال دوست در تاریخ ۲ آذرماه ۹۹ به همراه مهرداد گریوانی در خیابان ولیعصر تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه پلیس اطلاعات و امنیت عمومی منتقل شد. این شهروندان یک روز بعد به بند ۴ زندان اوین منتقل شدند. گفته می‌شود که آقای جلال دوست در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفته است. همچنین مامورین پس از بازداشت، خودروی آقای جلال دوست و وسایل شخصی وی و خانواده اش از جمله تلفن همراه را ضبط کردند.

آقای جلال دوست از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” در شعبه ۶ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی محمد حسین جعفری جوزن آبادی مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و در تاریخ ۲۳ آذرماه ۹۹ آخرین دفاعیات خود را ارائه کرد.

ماهان جلال دوست نهایتا در تاریخ ۱۵ دیماه ۹۹ با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.