اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان اصفهان

سه شنبه, 24ام فروردین, 1400
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی اصفهان به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۰، یک زندانی در زندان مرکزی اصفهان اعدام شد.

بر اساس این گزارش، هویت این زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، محمدقربان کریمی، ۳۹ ساله و اهل اصفهان عنوان شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: محمدقربان کریمی که پیش از دستگیری شغل آزاد داشته، اواخر سال ۱۳۹۳ بازداشت و سپس توسط دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود.

بعلاوه دو زندانی دیگر که از بابت همین اتهام به اعدام محکوم شده بودند، جهت اجرای حکم به سلول انفرادی این زندان منتقل شده اند و در انتظار اجرای حکم به‌سر میبرند.

اعدام محمدباقر کریمی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۲۰ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰) دستکم ۲۳۶ شهروند اعدام شده و ۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند.

از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۲ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.