برگزاری نزدیک به ۲۰ تجمع اعتراضی توسط بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

چهارشنبه, 25ام فروردین, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا 

چهارشنبه ۲۵ فروردین‌ماه، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی دستکم در ۱۹ شهر از جمله در تهران مقابل ساختمان مجلس و در شهرهای یزد، اهواز، اراک، بجنورد، ایلام، کرمان، کرمانشاه، خرم آباد، تبریز، مشهد، کرج، شاهرود، قزوین، شوشتر، شوش، بروجرد، نیشابور و بهشهر، در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی شهر خود و جمعی از سهامداران زیان دیده بازار بورس در مقابل ساختمان سازمان بورس و اوراق بهادار واقع در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، دستکم در ۱۹ شهر از جمله در تهران مقابل ساختمان مجلس و در شهرهای یزد، اهواز، اراک، بجنورد، ایلام، کرمان، کرمانشاه، خرم آباد، تبریز، مشهد، کرج، شاهرود، قزوین، شوشتر، شوش، بروجرد، نیشابور و بهشهر، در مقابل ساختمان سازمان تامین اجتماعی شهر خود، تجمعات اعتراضی برپا کردند.

بازنشستگان معترض،  ضمن رونمایی از بنرهایی اعتراضی، شعارهایی از قبیل “تامین اجتماعی، عدالت عدالت” و “تا حق خود نگیریم، از پا نمی نشینیم” را سر دادند.

معترضان برخی از مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون همسان سازی حقوق، اجرای دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال و همچنین محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی، عنوان کردند.

پیش از این نیز بازنشستگان تامین اجتماعی، در دفعات مختلف دست به تجمعات سراسری زده بودند.

تجمع سهامداران زیان دیده بورس در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، جمعی از سهامداران زیان دیده بازار بورس، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان سازمان بورس و اوراق بهادار واقع در تهران، تجمع اعتراضی برپا کردند.

مالباختگان معترض با سردادن شعارهایی از قبیل “عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، اقتصاد مملکت روی هواست امروز” خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

زیان های وارده و تقلیل سرمایه‌ی سهامداران بورس در حالی اتفاق می‌افتد که پیشتر پیش آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه “بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری بازار سرمایه است” رغبت زیادی را در بین شهروندان برای یک سرمایه گذاری ایمن و مطمئن در بازار سهام و بورس به وجود آورد.

بعلاوه حسن روحانی طی جلسه ای گفته بود: «مردم بدانند سکه و دلار جای سرمایه‌گذاری نیست اما بورس جای سرمایه‌گذاری است».

وی بر این موضوع تاکید کرده بود که دولت به مردم اطمینان می‌دهد که می‌توانند مثل اسکناس به اوراق بهادار بورس اعتماد کنند.

نمایشگر ویدیو
 
 

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.