جزای نقدی، ممنوعیت از فعالیت و عذرخواهی برای روزنامه‌نگار زنجانی تایید شد

شنبه, 28ام فروردین, 1400
اندازه قلم متن

مهدی سهرابی، روزنامه‌نگار زنجانی
حکم حبس، جزای نقدی، ممنوعیت فعالیت و عذرخواهی برای مهدی سهرابی، روزنامه‌نگار زنجانی، در پی شکایت یکی از اعضای شورای شهر و یک شاکی خصوصی در دادگاه تجدید نظر تائید شد.

آقای سهرابی در روزهای گذشته با انتشار تصویری از حکم ابلاغی در صفحه اینستاگرامش از احکام صادره علیه خود و تائید آن‌ها در دادگاه تجدید نظر خبر داده بود.

این خبرنگار زنجانی بعدا این عکس را از صفحه اینستاگرام خود حذف کرد، اما بر اساس آن چه در متن حکم ابلاغی به آقای سهرابی آماده است، او بابت «اتهام نشر اکاذیب در فضای مجازی» به ۱۳ ماه و ۱۷ روز حبس و از بابت اتهام «توهین» به پرداخت دو میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است.

او همچنین به عنوان مجازات تکمیلی به «یک سال ممنوعیت از فعالیت در حرفه خبرنگاری» و «عذرخواهی در یکی از جراید محلی» محکوم شده است.

این احکام به دنبال باز شدن پرونده‌ای علیه این خبرنگار با شکایت محمد مسعود مرادخانی، یکی از اعضای شورای شهر زنجان و یک شاکی دیگر به نام مینا حیدری در سال ۹۸ صادر شده است.

درباره جزئیات این پرونده گزارشی منتشر نشده، اما به گفته همکاران آقای سهرابی او تاکنون مطالب انتقادی بسیاری درباره عملکرد اعضای شورای شهر و شهرداری زنجان منتشر کرده است.

در سال‌های گذشته فشار بر روزنامه‌نگاران منتقد، به‌ویژه در شهرستان‌ها افزایش یافته است.

در پرونده مشابه دیگری امیرعباس دهباشی‌نژاد با شکایت استانداری بوشهر و معاون عمرانی او بابت اتهام «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» به ۲۱ ماه حبس و بابت اتهام «توهین به مقامات و مامورین دولت» به تحمل ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

آقای دهباشی‌نژاد روز ۲۷ اسفندماه ۹۹ بازداشت و با خودروی استانداری جهت تحمل دوران محکومیت به زندان بوشهر منتقل شد.

هشتم فروردین‌ماه امسال شماری از روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای، سیاسی و مدنی بوشهر در نامه‌ای به رئیس جمهور ایران خواستار این خبرنگار بوشهری شده بودند.

از :رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.