در پی مشکلات معیشتی؛ ۱۴ هزار دانش آموز در خراسان رضوی از تحصیل بازمانده ‌اند

چهارشنبه, 1ام اردیبهشت, 1400
اندازه قلم متن


خبرگزاری هرانا
در سال تحصیلی جدید بیش از ۱۴ هزار دانش‌آموز در خراسان رضوی به دلیل مشکلات معیشتی از تحصیل بازمانده اند. این رویداد پس از شیوع ویروس کرونا و به دلیل عدم حمایت دولت از خانواده های کم درآمد، رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، ۱۴ هزار دانش آموز در خراسان رضوی از تحصیل بازمانده اند.

بر اساس این گزارش، به دنبال شیوع ویروس کرونا و عدم حمایت دولت از خانواده های کم درآمد، بسیاری از این خانواده‌ها با مشکلات معیشتی روبه رو شدند. همچنین بخاطر پیامدهای ناشی از قرنطینه سرپرست بسیاری از این کودکان که اغلب کارگر هستند شغل خود را از دست دادند و این جریان بر ادامه تحصیل فرزندان آن‌ها تاثیر گذاشته و موجب بازماندگی این دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این خصوص گفت: با اجرای طرح ضربتی شناسایی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در آذرماه سال ۹۹، شاهد شناسایی شماری از این دانش آموزان در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم بودیم. در آغاز اجرای این طرح آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل بیش از ۲۷ هزار نفر بود.

قاسمعلی خدابنده افزود: آمار‌ها مقداری شناور و ممکن است بخشی از دانش آموزان از شهری به شهری دیگر رفته و یا جابه جایی بین استانی داشته باشند، اما بررسی‌ها در این زمینه همچنان در حال انجام است.

حق آموزش از جمله حقوق شهروندان است که باید دست کم در دروه‌های ابتدایی و پایه به صورت رایگان در اختیار همگان قرار گیرد. این درحالیست که بسیاری از دانش آموزان در کشور به دلیل کمبود امکانات و فضای آموزشی، مدارس فرسوده و نبود زیرساخت های مناسب برای آموزش مجازی، در دوره شیوع ویروس کرونا، از حق تحصیل محروم مانده اند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.