شهرستان بافت؛ کشته و زخمی شدن سه شهروند از جمله یک کودک بر اثر انفجار خمپاره

شنبه, 4ام اردیبهشت, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا 

روز جمعه ۳ اردیبهشت ماه، انفجار یک شی مشکوک به گلوله خمپاره در روستای بشنان شهرستان بافت واقع در استان کرمان، منجر به کشته شدن دو تن و زخمی شدن یک کودک شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز جمعه ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، دادستان بافت از مرگ و مصدومیت سه شهروند از جمله یک کودک در شهرستان بافت، در پی منفجر شدن یک شی مشکوک به گلوله خمپاره خبر داد.

عنایت‌الله دهقانی در این خصوص گفت: به دنبال انفجار یک شی مشکوک در روستای بشنان بافت، یک جوان ۲۱ ساله و مردی ۵۰ ساله جان خود را از دست دادند و یک کودک نیز دچار مصدومیت شد.

دهقانی افزود: از قسمت به جا مانده از شئ منفجر شده احتمال می‌رود که گلوله خمپاره ۶۰ بوده باشد.

لازم به ذکر است که انفجار مین‌ها و خمپاره‌های بجا مانده از دوران جنگ ۸ ساله و همچنین درگیری‌های نیروهای نظامی در نقاط مختلف کشور، همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از شهروندان می‌شود.

گفتنی است که در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین‌های به جا مانده و عمل نکرده جنگ ایران و عراق است.

دولت ایران نیز همچنان به تولید و کاشت مین‌های ضد نفر ادامه می‌دهد و برخلاف مقاوله نامه های بین المللی، معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.