گسترش اعتراضات معیشتی؛ پرستاران نیز به بازنشستگان پیوستند

یکشنبه, 5ام اردیبهشت, 1400
اندازه قلم متن


استان‌وایر
در ادامه اعتراضات مردمی به اوضاع وخیم معیشتی در ایران، بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی بار دیگر در چند شهر ایران دست به تجمع زده و پرستاران نیز در مقابل ساختمان ریاست قوه قضائیه تجمع کردند.

تجمع‌های بازنشستگان در چند شهر ایران از جمله اردبیل، اراک، تهران، اصفهان، کرج، قزوین، بروجرد، کرمانشاه و شوش برگزار شده است.

به نوشته گروه اتحاد بازنشستگان، خواسته اصلی بازنشستگان تأمین اجتماعی، برخورداری از مستمری متناسب با سطح متوسط هزینه‌های زندگی خانوار ۴ نفره شهری و اصلاح مستمری‌ها در سطح ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به عنوان پایه حقوق و سبد معیشت است.

به طور همزمان، در روز یکشنبه ۵ اردیبهشت، جمعی از پرستاران نیز در مقابل ساختمان ریاست قوه قضائیه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع در اعتراض به عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری پرستاری و عدم اجرای مفاد قانون مشمولیت پرستاران به‌عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور برگزار شده است.

اعتراضات معیشتی در شهرهای مختلف ایران شدت گرفته و اقشار متفاوتی از مردم نسبت به اوضاع وخیم معیشتی خود دست به اعتراض زده‌اند.

روز گذشته تجمع شماری از مالباختگان شرکت خودروسازی «آذویکو»، شرکت صنعت خودرو آذربایجان، با دخالت ماموران نیروی انتظامی به خشونت کشیده شد.

در هفته گذشته نیز مالباختگان بورس در تهران و اصفهان دست به تجمع زده و علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی  و حسن روحانی، رییس جمهور شعار دادند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.