چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات سنای آمریکا: مذاکره هسته ای با ایران کافی نیست/ موشک ها، تروریسم و حقوق بشر هم باید باشد

شنبه, ۱۸ام اردیبهشت, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

رهبر اکثریت دموکرات سنای آمریکا: مذاکره هسته ای با ایران کافی نیست/ موشک ها، تروریسم و حقوق بشر هم باید باشد

سناتور دموکرات نیویورک گفت که مایل است آمریکا توافق گسترده تری با ایران داشته باشد و طیف وسیعی از موضوعات اختلافی روی میز مذاکره با ایران باشد.

رهبر اکثریت دموکرات مجلس سنای آمریکا در اظهاراتی گفت او با مذاکرات وین مخالف نیست اما معتقد است در مذاکره با ایران باید درباره تمامی موضوعات اختلافی بحث شود و تنها موضوع هسته ای کفایت نمی کند.

به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت “جویش اینسایدر”، “چاک شومر” رهبر اکثریت دموکرات مجلس سنای آمریکا در گردهمایی مجازی شورای یهودیان شهر نیویورک با اشاره به مذاکرات وین از دولت بایدن خواست در مذاکرات وین علاوه بر برنامه هسته ای به طیف وسیعی از مسائل مورد اختلاف با ایران نیز بپردازد.

شومر تأکید کرد که او هم هنگام امضای توافق هسته ای در سال ۲۰۱۵ (برجام) و هم با خروج دولت ترامپ از برجام در سال ۲۰۱۸ مخالفت کرد؛ اقدامی که به گفته شومر نه تنها نتیجه ای برای آمریکا در برنداشت بلکه “ایالات متحده را به جای ایران منزوی کرد.”

شومر گفت: “امروز ایران توانایی بیشتری دارد، آنها امروز بیشتر از هر زمانی در گذشته به ساخت سلاح هسته ای نزدیک شده اند؛ هم از زمان امضای برجام در سال ۲۰۱۵ و هم از زمان خروج ترامپ از توافق هسته ای.

سناتور دموکرات نیویورک  در ادامه اظهار داشت که مایل است آمریکا توافق گسترده تری با ایران داشته باشد و طیف وسیعی از موضوعات از جمله تروریسم ، موشکهای بالستیک ، حقوق بشر و گروگانگیری را مورد توجه قرار دهد ، نه اینکه فقط به موضوع هسته ای بپردازد.

شومر گفت: “من می فهمم که چرا دولت فعلی در حال مذاکره است و من مشکلی ندارم که آنها بنشینند و صحبت کنند، اما همچنین معتقدم … ما باید همه این موارد را پیگیری کنیم…این طور نیست که ما نباید بنشینیم ، زیرا اگر ما ننشینیم ، ایران در برنامه هسته ای به سمت تولید سلاح جلو خواهد رفت … اما وقتی می نشینیم باید اطمینان حاصل کنیم که بسیاری از موضوعات مورد اختلاف را روی میز خواهیم نشاند.”


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.