اصفهان؛ مصدومیت دو محیط بان در پی درگیری با شکارچیان غیر مجاز

سه شنبه, 21ام اردیبهشت, 1400
اندازه قلم متن


خبرگزاری هرانا 
روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه، دو محیط بان در پی درگیری با شکارچیان غیر مجاز در پارک ملی قمیشلو واقع در اصفهان، دچار مصدومیت شدند. گفته می شود تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متخلفان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، در پی درگیری با شکارچیان غیر مجاز در پارک ملی قمیشلو واقع در اصفهان، دو محیط بان دچار مصدومیت شدند.

رییس اداره پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو در این خصوص گفت: نیمه شب گذشته خودروی گشت پاسگاه محیط بانی خرسک در پارک ملی قمیشلو با مشاهده یک دستگاه موتورسیکلت تریل با ۲ سرنشین به تعقیب آنان پرداخت.

مرتضی جوهری اظهار داشت: شکارچیان متخلف موتورسوار که مجهز به سلاح گرم و پروژکتور بودند پس از آگاهی از تعقیب محیط بانان، به سمت خودرو سازمانی تیراندازی کرده و در همین حین نور پروژکتور را مستقیم به سمت راننده گرفتند.

وی گفت: این اقدام متخلفان باتوجه به ناهمواری منطقه به واژگونی خودروی متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست و آسیب دیدگی ۲ محیط‌بان منجر شد.

جوهری افزود: محیط بانان مصدوم تحت درمان پزشکی قرار گرفتند و حال عمومی آنان مناسب گزارش شده است.

وی گفت: تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متخلفان ادامه دارد.

به دنبال انتشار خبر کشته شدن دو محیط بان در زنجان طی فروردین ماه سال جاری، جمعی از فعالان محیط زیست از قوه قضاییه خواستار رسیدگی به لایحه حمایت از محیط بانان شدند. رئیس قوه قضاییه نیز وعده مساعد حمایت قانونی از محیط بانان را داد. با این حال کمبود نیروی محیط بان و فشار مضاعف بر سایر نیروها، پایین بودن حقوق و دستمزد محیط‌بانان، وجود خلا در قانون به کارگیری سلاح توسط این نیروها، عدم رسیدگی به پرونده محیط‌بانان کشته شده و مفتوح ماندن آن، از جمله مشکلات اصلی این قشر از جامعه است که کماکان با آن روبه‌رو هستند


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.