دستکم ۹ تجمع اعتراضی برگزار شد

چهارشنبه, 22ام اردیبهشت, 1400
اندازه قلم متنخبرگزاری هرانا 

روز گذشته و امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌، جمعی از معلمان صفاشهر در مقابل ساختمان مدیریت آموزش و پرورش خرم‌بید، شماری از معدن‌داران و سنگ شکن‌داران جوبجی رامهرمز و روستاییان منطقه مذکور در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، تنی چند از کارگران شرکت لوله‌سازی خوزستان در مقابل ساختمان استانداری، جمعی از معلمان کارنامه سبز برای چهارمین روز متوالی در مقابل ساختمان مجلس واقع در تهران، شماری از کارگران مدت موقت نفت منطقه ویژه پتروشیمی در مقابل ساختمان مدیریت سازمان مناطق ویژه اقتصادی، جمعی از کارگران شرکت لبنی پاژن در محوطه این شرکت، تنی چند از کارگران شهرداری قروه در این شهر، تعدادی از پرسنل شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) در مقابل ساختمان مدیر عامل شرکت و همچنین گروهی از کارگران خدمات شهری شهرداری سراوان در مقابل ساختمان شورای شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از معلمان عدالت خواه، روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، جمعی از معلمان صفاشهر، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان مدیریت آموزش و پرورش خرم‌بید، دست به تجمع اعتراضی زدند.

معلمان معترض اهم مطالبات خود را “همسان سازی حقوق همه کارکنان دولت” و “اجرای صحیح رتبه بندی” عنوان کردند.

تجمع معدن‌داران و سنگ شکن‌داران جوبجی رامهرمز

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، شماری از معدن‌داران و سنگ شکن‌داران جوبجی رامهرمز و روستاییان منطقه مذکور، در اعتراض به مسدود بودن راه مواصلاتی ماشین‌آلات سنگین، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

معدن داران و سنگ‌شکن داران معترض گفتند: بیش از یک سال است که راه مواصلاتی ماشین‌آلات سنگین به ۳۰ معدن مخلوط شن و ماسه مسدود شده و این موضوع باعث تعطیلی بیش از ۵۰ کارخانه تولیدی شن و ماسه و بیکاری ۸۰۰ نفر شده است.

آنها افزودند: در گذشته از جاده درون روستا عبور می‌کردیم که باعث آزار و اذیت روستاییان می‌شد، به همین دلیل با پیگیری‌ها و مصوبه شورای تأمین شهرستان اقدام به ساخت جاده‌ای معروف به “جاده ساحلی” با هزینه شخصی کردیم که بعد از ۱۰ روز مسدود شد.

شهروندان معترض عنوان کردند: از سال ۹۶ قرار است جاده دوکوهک برای تردد ماشین‌آلات ساخته شود، ولی اقدامی در این خصوص صورت نگرفته و به‌ تازگی مجددا اجازه تردد از طریق جاده روستا تا ساخت جاده مذکور را داده‌اند، اما نه سنگ‌شکن داران و  معدن داران و نه روستاییان راضی به عبور از این جاده نیستند.

به گفته آنها، فرمانداری و شورای تأمین شهرستان موافقت خود را برای تردد ماشین‌آلات از جاده ساحلی داده‌اند، ولی سازمان صمت استان خوزستان از دادن استعلام برای بازگشایی مجدد خودداری می‌کنند.

این سنگ‌شکن داران با انتقاد از وضعیت موجود خواستار بازگشایی جاده ساحلی و آسایش روستاییان هستند و اضافه می‌کنند: ساخت جاده دوکوهک زمان‌بر است؛ چرا سازمان صمت از دادن استعلام خودداری می‌کند.

تعدادی از روستاییان نیز ضمن اعتراض و مخالفت خود از تردد ماشین‌آلات از جاده درون روستا گفتند: اهالی روستا دامداری، کشاورزی و خانه‌هایشان نابود شده، آسایش و امنیت خط قرمز ماست.

آنها افزودند: با وجود ۶ متری بودن عرض جاده و نصب تابلو عدم ورود ماشین‌آلات سنگین به روستا بیش از ۱۰ سال ماشین‌آلات سنگین با چندین تُن بار از این جاده عبور می‌کردند و ضمن ایجاد ترافیک خطراتی را برای روستاییان به وجود می‌آورد.

روستاییان در ادامه اضافه کردند: کامیون‌ها به فاصله خیلی کم از جاده روستا عبور می‌کنند به‌طوری‌که باعث لرزش دیوارها و وسایل خانه می‌شوند تازه این قضیه به اینجا ختم‌ نمی‌شود و آلودگی صوتی و آلودگی هوا شبانه‌روزی را به دنبال دارد.

آنها یادآور می‌شوند: مدتی ماشین‌آلات از جاده روستا عبور نمی‌کردند، ولی به‌تازگی اجازه تردد مجدد از درون روستا داده شد. کودکان امکان بازی کردن ندارند. مدرسه روستا نیز در مجاورت جاده بوده و تحصیل دانش آموزان را به دلیل آلودگی صوتی تحت تأثیر قرار می‌دهد.

روستاییان در پایان با اشاره به کشته شدن چندین تن از اهالی روستا به دلیل تردد ماشین‌آلات سنگین از روستا طی چند سال اخیر، عنوان می‌کنند: ما زمین کشاورزی در اختیار معدن داران و سنگ‌شکن داران قراردادیم تا جاده ساحلی ساخته شود؛ چرا سازمان صمت استان با سنگ‌اندازی از راه‌اندازی جاده خودداری می‌کند.

تجمع کارگران شرکت لوله‌سازی خوزستان

به گزارش عصر جنوب، امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، تنی چند از کارگران شرکت لوله‌سازی خوزستان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض از جمله مطالبات خود را رفع بلاتکلیفی شغلی و بازگشت به کار خود عنوان کردند.

تجمع کارگران مدت موقت نفت منطقه ویژه پتروشیمی

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، گروهی از کارگران مدت موقت نفت منطقه ویژه پتروشیمی، در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل، در مقابل ساختمان مدیریت سازمان مناطق ویژه اقتصادی تجمع کردند.

در این گزارش به نقل از نماینده کارگران مدت موقت آمده است: پس از بررسی وضعیت کارگران در هیات تشخیص، تمامی پرونده‌ها به هیات حل اختلاف ارسال و سپس به شرکت مشاور که مسئولیت محاسبه طرح را برعهده دارد ارسال شده است.

امید مسرت افزود: اجرای حکم نیازمند محاسبات ریز ریالی است؛ یعنی مابه‌التفاوت اجرا نشدن طرح در سال‌های استخدام کارگران باید در نظر گرفته و به هیات اختلاف ارائه شود. شرکت مشاور نیز برای محاسبه ریالی هر پرونده مبلغ ۲۰۰ هزار تومان علی‌الحساب مطالبه کرده است.

تجمع معلمان کارنامه سبز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، جمعی از معلمان کارنامه سبز برای چهارمین روز متوالی در مقابل ساختمان مجلس واقع در تهران، تجمع کردند.

این معلمان در اعتراض به بلاتکلیفی وضعیت استخدامی‌شان، شعار هایی از قبیل “نیروی بازنشسته، به جای ما نشسته”  را سر دادند.

معلمان کارنامه سبز افرادی هستند که در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش، معروف به “آزمون ماده ۲۸” شرکت کرده‌ و برگزیده شده‌اند، اما تابحال اقدامی به جهت استخدام آنها صورت نگرفته است.


تجمع کارگران شهرداری سراوان

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، گروهی از خدمات شهری شهرداری سراوان در استان سیستان و بلوچستان، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه ای خود، در مقابل ساختمان شورای شهر، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض می گویند: شهرداری سراوان از ابتدای دی‌ماه ۹۹ تاکنون، در پرداخت حقوق کارگران شهرداری سراوان کوتاهی کرده است.

این کارگران با بیان اینکه در پی مراجعات مکرر خود به دفاتر مسئولان شهری، هنوز جواب قانع کننده‌ای از آن‌ها دریافت نکرده‌ایم، درباره مطالبات بیمه‌ای خود گفتند: با وجود همه مشکلاتی که در زمینه دریافت حقوق با آن مواجهیم، دیرکرد در زمینه پرداخت حق بیمه‌ها نیز ما را دچار مشکل کرده و در برخی موارد امکان دریافت خدمات درمانی در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های ملکی را نداریم.

این کارگران افزودند: همکاران جمع‌آوری زباله و فضای سبز شهرداری سراوان در این روزهای پرخطر کرونایی که همه به رعایت بهداشت فردی تأکید می‌کنند، با حداقل امکانات، مشغول خدمت‌رسانی به شهروندان هستند.

کارگران شهرداری سراوان با بیان اینکه در استان محروم سیستان و بلوچستان، کار و زندگی می‌کنیم و توقع داریم مسئولان بیش از اینها به مساله معیشت و پرداخت دستمزد ما کارگران رسیدگی کنند، گفتند: کارگرها دغدغه‌مند هستند لذا باید تکلیف مطالباتشان مشخص شود. انتظار داریم مسئولان شهری چاره‌ای برای تامین منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد نیروی کار آن بی‌اندیشند.

تجمع کارگران شرکت لبنی پاژن

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، جمعی از کارگران شرکت لبنی پاژن، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان، در محوطه این شرکت، تجمع اعتراضی برپا کردند.

بر اساس این گزارش، این شرکت که قریب به ۳۰۰ کارگر در آن مشغول بکار هستند، ۶ ماه دستمز کارگران خود را پرداخت نکرده است.
تجمع کارگران شهرداری قروه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، تنی چند از کارگران شهرداری قروه در این شهر، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض، از جمله مطالبات خود را تبعیض در مقدار دستمزد دریافتی و عدم اجرای همسان‌سازی حقوق ها عنوان کردند.

تجمع پرسنل شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما)

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، شماری از پرسنل شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما)، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان مدیر عامل شرکت، تجمع اعتراضی برپا کردند.

این شهروندان معترض، همسان‌سازی حقوق را از جمله مطالبات خود عنوان کردند.

نمایشگر ویدیو
 
به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.