حیوان آزاری؛ بازداشت متهم به آتش زدن یک قلاده گرگ در ملایر

یکشنبه, 26ام اردیبهشت, 1400
اندازه قلم متن


خبرگزاری هرانا – فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از بازداشت یک متهم در این شهرستان که پس از قتل یک قلاده گرگ وحشی اقدام به سوزاندن این حیوان و انتشار تصاویر آن در شبکه های اجتماعی کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، یک متهم در به حیوان آزاری در ملایر بازداشت شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در این خصوص گفت: در پی گزارشات دریافتی مبنی بر انتشار تصاویری از سوزاندن جسد یک قلاده گرگ در قالب استوری در فضای مجازی و اظهار نارضایتی کاربران و دوستداران حیات وحش، پیگیری این اقدام غیرقانونی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

محمدباقر سلگی افزود: طی هماهنگی با دستگاه قضایی و انجام اقدامات فنی و تخصصی توسط کارشناسان این پلیس، سرانجام مکان این متهم در یکی از روستاهای شهرستان شناسایی و نامبرده با حضور اکیپ مأموران پلیس فتا و پلیس آگاهی دستگیر شد.

وی اظهار کرد: بلافاصله متهم به یگان، انتقال و پس از تحقیقات فنی و تخصصی، ابتدا منکر بزه انتسابی شد اما پس از ارائه ادله و مستندات انکارناپذیر، به ناچار لب به اعتراف گشود و اقرار کرد که سه روز پیش در صحرا به همراه دوستان خود با گرگی مواجه شدیم که پس از سوزاندن جسد گرگ فیلم آن را در اینستاگرام، منتشر کردیم.

سلگی ادامه داد: متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل شد.

حیوان‌ آزاری یکی از انواع بداخلاقی های اجتماعی و بزه ‌کاری محسوب می شود. در سال‌های اخیر فعالیت‌هایی انجام شده تا حیوان ‌آزاری، جرم‌انگاری شده و به حیطه جرایم وارد شود. حیوان آزاری به اشکال متعددی نمود پیدا می کند؛ از درگیر کردن حیوانات با یکدیگر تا ضرب و جرح فیزیکی، زندانی کردن و نگهداری حیوانات در مکان های نامناسب که همگی در این قالب می گنجد با این تفاوت که در پاره ای از اوقات ضریب و سطح خشونت در این امر بسیار بارز و مشهود است و در برخی موارد نیز کمرنگ و نامحسوس به نظر می رسد.

اما هر آنچه است اختلالات روحی ، روانی و رفتاری انسان وجه اشتراک تمامی حیوان آزاری ها به شمار می رود که با شدت و ضعف هایی بروز می یابد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.