کاوه الحمودی: خاورمیانه بوی مرگ می دهد

سه شنبه, 28ام اردیبهشت, 1400
اندازه قلم متن

خاورمیانه بوی مرگ می دهد

در گفته ها و نوشته هایم همواره تاکید کرده ام رد پای هر بحران، تراژدی را که بگیرید خواهید دید که همه سرنخ ها به تهران ختم می شوند، بنابراین حرف گزافی نیست اگر بگوئیم منشا همه نزاع ها، ناامنی ها، جنگ، ویرانی، کشتار و تروریسم رژیم ولایت فقیه است.

بیش از هفتاد سال است که مسئله و بحران میان فلسطین و اسرائیل مانند استخوان لای زخم باقی است، و علیرغم افت و خیزها و جرقه های مقطعی امید، متاسفانه تا کنون هیچ گونه برون رفت مسالمت امیز جدی برای ان وجود نداشته است.

کیست که نداند تنها راه حل واقعی و عملی برای بحران فلسطین و اسرائیل اجرای کامل و بی کم و کاست پیمان اسلو و پیمان صلح در مقابل زمین است، زیرا حق طبیعی مردم فلسطین است که سرزمین متعلق به خودشان را داشته باشند، کما این که اسرائیل نیز نیازمند امنیت و صلح است تا دو کشور بتوانند در کنار هم با احترام متقابل در صلح و ارامش زندگی کنند، این پراتیک ترین، واقعی ترین و در عین حال قابل دسترس ترین راه حل ممکن است.

ولی فقیه در اثر ضرباتی که در نظنز و ضربات پیاپی دیگری که دریافت کرده است مانند مار زخم خورده به خود می پیچد، و از انجا که خودش استعداد و توان رویارویی و مقابله مستقیم با اسرائیل را ندارد، لاجرم برای روحیه دادن به نیروهای روحیه باخته خود نیاز میرم به چنین اتش افروزی ها دارد تا مزورانه ان را برای نیروهای نادان خود به عنوان «انتقام بزرگ» جا بزند، و گر نه عمامه ولی فقیه پس معرکه خواهد بود، و دیگر کسی برای او و برای عربده کشی هایش تره خرد نخواهد کرد و هیبت کاذیش فرو خواهد ریخت.

برای عملی کردن چنین طرح هایی بهترین گزینه برای ولی فقیه حماس می باشد، و برای چنین روزهایی است که خامنه ای پول نفت و مالیات شهروندان ایرانی را خرج مزدورانش از قبیل حماس، حزب الله لبنان و دیگر گروههای تروریستی می کند.

اگر امروز غزه در اتش می سوزد، قطعا به این دلیل است که ولی فقیه و پاسدارانش برای برهم زدن ثبات و ارامش در ان منطقه از جهان نقشه کشیدند.

در این میان اسرائیل هم بی تقصیر نبوده است و ضمن نقض اشکار تعهدات مشخصی که در رابطه پیمان اسلو بر عهده دارد، از قبیل توقف شهرک سازی و وضعیت بیت المقدس و… باعث گردیده است که گروههای بنیادگرا و مزدور میدان مانور بیشتری پیدا کنند و در این میان نیروهای افراطی اسرائیلی هم در کشاندن بحران به نقطه بی بازگشت بی تاثیر بنودند.

شکی نیست که حماس با مزدوری برای ملایان ارمغانی جز تنش افرینی، جنگ و خونریزی برای مردم غزه و فلسطینیان به همراه نخواهد داشت.

موضوع مزدوری گروههای تروریستی همچون حزب الله لبنان، حماس و…برای جمهوری اسلامی نیازی به اثبات ندارد و رهبرانشان به طور علنی و بدون هیچ شرم و ازرمی در جلوی دوربین های تلویزیون ها به ان اذعان و اعتراف می کنند.

صالح العاروری یکی از معاونان اسماعیل هنیه در پی دیداری که از ایران داشت در مصاحبه ای می گوید: جمهوری اسلامی ابراز امادگی عملی کرده است که به رغم تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، هر گونه کمک به حماس را ارائه دهد.

موسی ابومرزوق رئیس دفتر روابط بین المللی حماس در مصاحبه با خبرگزاری روسی اسپوتنیک اطهار داشت: روابط ما با ایران در بهترین حالت خود قرار دارد و روابط مستکمی با ایران داریم.

به گزارش خبرگزاری مهر اسماعیل هنیه رهبر حماس طی تماس تلفنی و ضمن ارائه گزارشی از اخرین تحولات میدانی در فلسطین گفت: به عنوان رئیس دفتر سیاسی حماس از کلیه حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی تشکر می کنم.

اما صحبت های محمود الزهار از همه بی پرده تر و جنجالی تر می باشد. الزهار عضو ارشد حماس در گفتگو با شبکه العالم می گوید: پس از گرفتن پست وزارت خارجه در سال ۲۰۰۶ در راس هیئتی به ایران رفتم و با چند مقام عالی رتبه ایرانی و منجمله قاسم سلیمانی دیدار داشتم.

الزهار ادامه می دهد در سفرش به ایران با محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت دیدار داشته و درخواست هایی را مطرح می کند، احمدی نژاد او را به قاسم سلیمانی ارجاع می دهد و محمود الزهار در دیداری با سلیمانی مشکل عدم پرداخت حقوق کارمندان غزه و خدمات اجتماعی و کمک هایی که باید به مردم عزه داده می شد را مطرح می کند.

این مقام حماس در ادامه می افزاید که در روز اخر وقتی که هیئت ما می خواست تهران را ترک کند، قاسم سلیمانی با ۹ چمدان پول هر کدام به وزن ۴۰ کیلو گرم که در مجموع ۲۲ میلیون دلار می شد برای خداخافظی با ما به فرودگاه می اید و می گوید بدلیل محدودیت وزن بار بیشتر از این مقدار نمی توانست بیاورد.

واقعیت این است که اسرائیل اگر عزم جنگ جدی با حماس می داشت با توجه به قدرت اطلاعاتی، نظامی، عملیاتی و…که دارد براحتی می تواند در عرض مدت کوتاهی کلیه کادر رهبری حماس و افراد ان را که برای اسرائیل چندان ناشناخته هم نیستند را حذف کرده و کل ساختار حماس را متلاشی کند. اما اسرائیل و بخصوص افراط گرایان یهودی از وجود حماس بیش از نبود ان سود می برند، وجود حماس به اسرائیل امکان می دهد که از اجرای پیمان اسلو طفره برود، شهرک های یهودی نشین را توسعه دهد، بیت المقدس را پعنوان پایتخت داشته باشد و مهمتر اینکه عملکرد حماس برای اسرائیل سمپاتی و مشروعیت می اورد و این یعنی که دو طرف جنگ مثل هم و از یک جنس هستند و تنها بی گناه در این میان مردم فلسطین و با تفاوت بسیار، مردم اسرائیل هستند.

کاوه ال حمودی

Kaveh179@gmail.com


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.