وحشت سرکوبگران از بازگشت مهاجران بعد از انتخابات ۸۸ به کشور

شنبه, 2ام شهریور, 1392
اندازه قلم متن

سایت ملیون ایران – پس از آنکه محمود علوی وزیر اطلاعات دولت حسن روحانی گفت: «ترس بی‌مورد کسانی که در حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ خلافی مرتکب نشده‌اند را حل می‌کنیم.» اختلاف بین این وزیر و عاملان سرکوب پس از انتخابات ۸۸ دیده میشود.  مهدی طائب رئیس “قرارگاه عمار” گفته “سخنان اخیر وزیر اطلاعات جنبه اجرایی ندارد” ، محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج نیز گفت: “فتنه ۸۸” بدتر از کودتای ۲۸ مرداد بود و احمد علم الهدی هم به نوع دیگری مخالفت خود را ابراز داشته است.

دویچه وله فارسی:

مهدی طائب رئیس “قرارگاه عمار” می‌گوید، وزیر اطلاعات نباید به “مباحث غیر تخصصی” ورود کند. او افزوده است، «کسانی که در “فتنه ۸۸” جرمی مرتکب نشده و به خارج ازکشور سفر کرده‌اند، چه زمانی برای ورودشان به کشور منعی وجود داشته که وزیر این‌گونه موضع می‌گیرد.»

اشاره مهدی طائب به سخنان اخیر محمود علوی وزیر اطلاعات دولت حسن روحانی است. محمود علوی گفته بود ترس بی‌مورد کسانی که در حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ خلافی مرتکب نشده‌اند را حل می‌کنیم و هر کسی خلافی نداشته باشد تضمین می‌کنیم که مشکلی پیدا نمی‌کند.

مهدی طائب در واکنش به سخنان اخیر وزیر اطلاعات گفته است: «اگر جرم کسی معلوم و احراز شود برخورد با آن هیچ ربطی به قوه مجریه ندارد از این رو سخنان اخیر وزیر اطلاعات نیز جنبه اجرایی ندارد.»

رئیس “قرارگاه عمار” همچنین دعوت و خواهش برای بازگشت به کشور از “افراد مجهولی که جرمی انجام نداده‌اند” را کاری “عبث” خوانده است.

مهدی طائب خواستار آن شده که وزرا و به ویژه وزیر اطلاعات از ورود به مباحثی که “شائبه عدم تخصص در آن وجود دارد”، خودداری کنند.

محمود علوی وزیر اطلاعات دولت حسن روحانی محمود علوی وزیر اطلاعات دولت حسن روحانی
پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ بسیاری از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی داخل ایران به خارج از ایران مهاجرت کردند که بسیاری از آنها، به دلیل “احساس ناامنی” تا کنون به ایران بازنگشته‌اند.

احمد علم‌الهدی: فتنه‌گران نباید کارگزار نظام باشند

احمد علم‌الهدی نیز روز جمعه اول شهریور ۱۳۹۲ در مراسم “نماز جمعه مشهد” گفت: «در رای اعتماد مجلس به وزرای حسن روحانی، برخی نمایندگان مجلس حرف‌هایی می‌زدند که جای تاسف دارد و صحبت از فتح مکه را می‌کردند که پیامبر ابوسفیان را بخشید، پس ما هم باید مسببان جریان فتنه ۸۸ را ببخشیم.»

احمد علم‌الهدی ادامه داده است: «ما دعوای سیاسی نداریم. فتنه‌گران اگر توبه کنند، بخشیده خواهند شد اما نباید آنان را کارگزار نظام قرار داد.»

مقام‌های جمهوری اسلامی به معترضان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، “فتنه‌گر” و به اعتراضات پس از آن انتخابات “فتنه” می‌گویند


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.