کشته شدن یک سوختبر در پی تیراندازی نیروهای نظامی در میناب

یکشنبه, 9ام خرداد, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۶ خردادماه، یک سوختبر در شهر هشتبندی شهرستان میناب واقع در استان هرمزگان، در پی تیراندازی نیروهای نظامی جان خود را از دست داد. طی این حادثه ماموران حین تعقیب و گریز اقدام به تیراندازی کرده که موجب واژگونی خودروی این شهروند و نهایتا مرگ او شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز پنجشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۰، بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در شهر هشتبندی شهرستان میناب واقع در استان هرمزگان، یک شهروند کشته شد.

هویت وی حبیب الله نارویی، فرزند امیر و اهل روستای چاه ملک در شهرستان قلعه گنج عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، آقای نارویی که به سوختبری اشتغال داشته با بار گازوئیل در حال تردد از هشتبندی بوده که در پی تیراندازی ماموران در حین تعقیب و گریز، خودروی وی واژگون شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “بر اثر واژگونی خودرو، این شهروند به دلیل ضربه از ناحیه سر دچار خونریزی مغزی شده و جان خود را از دست داده است”.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش،  در سال ۲۰۲۰ مجموعا ۲۰۴ شهروند هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفتند که از میان آنها ۷۴ شهروند جان خود را از دست دادند که این آمار شامل جان باختن ۳۶ کولبر، ۵ سوختبر و ۳۳ شهروند میشود. ۱۳۰ شهروند نیز به واسطه شلیک بی ضابطه ارگانهای نظامی مجروح شدند که از این تعداد ۱۰۹ نفر کولبر، ۱۶ شهروند عادی و ۵ نفر سوخت بر هستند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.