حیدر قربانی به ۱۱ سال حبس محکوم شد

شنبه, 15ام خرداد, 1400
اندازه قلم متن


خبرگزاری هرانا – حیدر قربانی، شهروند اهل کامیاران، توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب شهرستان شهریار به ۱۱ سال زندان محکوم شد. وی روز یکشنبه ۱۸ خردادماه سال گذشته، در منزلش در شهرقدس (قلعه حسن خان)، بازداشت و پس از ۲۳ روز با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، حیدر قربانی، فعال کارگری اهل کامیاران، به تحمل دوران حبس محکوم شد.

این فعال کارگری توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب شهرستان شهریار از بابت اتهاماتی از جمله «عضویت در دسته یا جمعیت و یا شعبه جمعیت‌هایی که در داخل کشور با هدف برهم زدن امنیت کشور تشکیل شده است» و «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» در مجموع به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

حکم صادره در روزهای اخیر توسط سامانه‌ ثنا به این شهروند ابلاغ و جهت اجرای این حکم فراخوانده‌ شده است.

حیدر قربانی روز یکشنبه ۱۸ خردادماه ۹۹، توسط نیروهای امنیتی در منزلش در شهرقدس (قلعه حسن خان)، بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. ماموران ضمن تفتیش و فیلم برداری از داخل منزل، تعدادی از وسایل شخصی وی و خانواده‌اش از جمله لپتاپ و تلفن‌های همراه را ضبط کرده و با خود برده بودند.

این شهروند اهل کامیاران روز دوشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۹، جهت تفهیم اتهام به شعبه‌ی ۳ بازپرسی دادسرای شهرقدس منتقل و سپس به زندان اوین بازگردانده شد.

وی در نهایت روز سه شنبه ۱۰ تیر با تودیع قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

روز یکشنبه ۵ مرداد ۹۹، جلسه بازپرسی این شهروند اهل کامیاران، جهت اخذ دفاعیات از وی در دادسرای شهر قدس برگزار شد.

حیدر قربانی آبانماه سال ۹۹ در پی صدور ابلاغیه ای توسط دادگاه کیفری شهر قدس، به شعبه ۱۰۱ این دادگاه احضار و پس از آن در دی‌ماه ۹۹، به شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهرستان شهریار احضار شد.

حیدر قربانی کارگر ساختمانی و از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.