«شش کلاس سواد»؛ موج تمسخر بی‌سوادی و گاف‌های ابراهیم رئیسی

دوشنبه, 17ام خرداد, 1400
اندازه قلم متن

ابراهیم رئیسی

ابراهیم رئیسی

ار اف ای: پس از آن که محسن مهرعلیزاده، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران سواد و تحصیلات ابراهیم رئیسی، رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی و نامزد مورد حمایت جناح حاکم در انتخابات ریاست جمهوری را زیر سوال برد، موجی از تمسخر رئیسی در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده است. ابراهیم رئیسی یکی از متهمان اصلی در پرونده کشتار سیاسی دهه شصت است.

مهرعلیزاده روز شنبه در جریان اولین مناظره تلویزیونی به رئیسی گفت: «شما شش کلاس سواد دارید، البته من به سواد حوزوی تان احترام می گذارم ولی این برای اداره کشور کافی نیست.»

با وجود هشدار رهبر جمهوری اسلامی برای عدم انتقاد نامزدها از یکدیگر، مهرعلیزاده از این اظهارات خود دفاع کرد و روز دوشنبه گفت: «چون مهندس هستم همه چیز را با دقت در حد میلیمتر می بینم. من گفتم آقای رئیسی ۶ کلاس کلاسیک خوانده است، بر طبق قوانین رئیسی مدرکش را معادل سازی کرده است. در امور اقتصادی اصولا رویه کلاسیک برای رشد علمی وجود دارد، یک فرد باید تا دکتری خوانده باشد تا یک لمس از امور اقتصادی داشته باشد.»

صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در اقدامی یک طرفه به ابراهیم رئیسی فرصت بیشتری داده تا از خود دفاع کند.

اما کاربران شبکه‌های اجتماعی بر اساس هشتگ «شش کلاس سواد» به کم‌سوادی رئیسی کنایه‌ زده‌اند. همچنین تکه‌هایی از گاف‌های او در پاسخ‌ به برخی سوالات درباره مسکن و جوانان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

یک کاربر به نقل از ابراهیم رئیسی به طنز و کنایه نوشت: «شش کلاس سواد دارم اما با مدیریت بنده و عنایت‌های رهبری امروز زندان‌ها مملو از افراد تحصیل‌ کرده است‌.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.