مشارکت اسرائیل با ۶ جنگنده اف-۳۵ در رزمایش “مقابله با ایران”

سه شنبه, 18ام خرداد, 1400
اندازه قلم متن

جنگنده‌های فوق‌مدرن اف-۳۵ اسرائیل برای شرکت در رزمایش مشترکی با سه کشور غربی به ایتالیا اعزام شده‌اند. آمریکا و بریتانیا نیز در این رزمایش حضور دارند. گفته می‌شود هدف از این رزمایش کسب آمادگی برای مقابله با ایران است.

    
USA Fort Lauderdale Air Show 2020 | F-35 Lightning II

رزمایش مشترک اسرائیل با سه کشور ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و ایتالیا آغاز شده است. این رزمایش ده روز به طول خواهند انجامید.

اسرائیل با شش فروند جنگنده بمب‌افکن فوق‌مدرن اف-۳۵ در این رزمایش حضور دارد. در همین ارتباط ارتش اسرائیل هواپیماهای یاد شده را به ایتالیا فرستاده است.

روزنامه “تایمز آف اسرائیل” با انتشار گزارشی از رزمایش مشترک چهار کشور یاد شده خبر داده است. این بزرگ‌ترین و از منظر مسیر، طولانی‌ترین رزمایشی است که توسط این جنگنده‌ها برگزار می‌شود. باید یادآور شد که مشارکت اسرائیل با کشورهای غربی در مانورهای نظامی پدیده جدیدی نیست.

یک افسر ارشد ارتش اسرائیل که نمی‌خواست نامش فاش شود به خبرنگار روزنامه یاد شده گفت که هدف از این رزمایش کسب آمادگی برای مقابله با ایران است.

گرچه هدف از این رزمایش مشترک سنجش ظرفیت و توان این جنگنده‌ها اعلام شده است، اما افسر ارشد ارتش اسرائیل می‌گوید موضوع بر سر آمادگی برای حمله به مواضع مشخصی است.

رزمایش مشترک اسرائیل با سه کشور غربی یاد شده روز ششم ژوئن (۱۵ خرداد) آغاز شده و قرار است تا روز ۱۷ ژوئن ادامه یابد.

هواپیماهای اف-۳۵ از سال ۲۰۱۶ به ناوگان هوایی اسرائیل افزوده شده‌اند. اسرائیل در حال حاضر ۲۷ فروند از این جنگنده را در نیروی هوایی خود دارد.

قرار است تا سال ۲۰۲۴، ارتش اسرائیل با دریافت ۲۳ فروند دیگر، مجموع جنگنده‌های اف-۳۵ خود را به ۵۰ فروند افزایش دهد. ارتش اسرائیل اعلام کرده که مایل به سفارش و خرید تعداد بیشتری از این هواپیما است.

آمریکا علاوه بر جنگنده‌های اف-۳۵ از جنگنده‌های اف-۱۶ نیز در این رزمایش بهره می‌گیرد. افزون بر آزمایش توان و ظرفیت جنگنده‌های رادارگریز اف‌۳۵ قرار است توانایی این هواپیماها در برابر پدافند زمین به هوا نیز مورد سنجش قرار گیرد.

اسرائیل هر روز در دو نوبت در این رزمایش حضور می‌یابد. در نوبت نخست، جنگنده‌های اف-۳۵ اسرائیل در همراهی با جنگنده‌های آمریکا پرواز می‌کنند و در نوبت بعد، با جنگنده‌های دو کشور ایتالیا و بریتانیا.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.