صدور حکم اعدام در ملاعام برای یک متهم همزمان با رهایی ۲ زندانی دیگر از اعدام

پنجشنبه, ۲۰ام خرداد, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در زاهدان از بابت اتهام قتل همسر و دو تن از بستگان همسرش به اعدام در ملاعام محکوم شد. همچنین دو زندانی در شوشتر و کوهرنگ که پیشتر در پرونده های جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک متهم در زاهدان به اعدام در ملا عام محکوم شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان گفت: حکم اعدام در ملا عام برای داماد عصبانی که تعدادی از اعضای خانواده همسرش را به قتل رساند صادر و در صورت تایید در دیوان عالی کشور به زودی حکم اجرا می شود.

مهدی شمس آبادی، در بیان جزئیات بیشتر حادثه گفت: ضارب در تاریخ ۱۹ تیرماه سال ۹۹ ازدواج کرده بود و بعد از یک ماه با همسرش به اختلاف خورد و بنا بر اظهاراتش در مرجع قضایی بعد از گذشت یک ماه همسر وی ترک انقاق کرد و مطالبه مهریه داشته و منزل را ترک و به خانه پدرش رفته است.

وی بیان کرد: در حادثه دیشب داماد خانواده به دنبال همسرش رفت تا او را دوباره به خانه بازگرداند که با مقاومت رو به رو شد و متاسفانه ابتدا پدر خانمش را مجروح کرد و بعد از آن همسر، برادر همسر و خاله همسرش را با اسلحه کمری به قتل رساند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان ادامه داد: پلیس بلافاصله در محل حاضر شد و ۲ ساعت با ضارب که قصد خودکشی داشت مذاکره و او را دستگیر کرد و همان زمان وی به پزشکی قانونی جهت سلامت روحی و روانی معرفی شد.

رهایی از اعدام یک زندانی در کوهرنگ

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، معاون قضایی و رئیس شورا‌ی حل اختلاف استان چهارمحال وبختیاری از سازش در یک پرونده قتل پس از گذشت شش سال در کوهرنگ خبر داد.

کرم شیخ پور افزود: درگیری بین دو طایفه منجر به وقوع یک قتل شده بود.

وی گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف استان و با رضایت اولیای دم، یک پرونده قتل که منجر به صدور رأی اعدام برای متهم شده بود، منجر به صلح و سازش شد.

رهایی از اعدام یک زندانی در شوشتر

به گزارش میزان، رئیس دادگستری شوشتر اظهار داشت: با تلاش دادستانی و اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان، یک محکوم به اعدام ۴۸ ساعت قبل از اجرای حکم با عفو و بخشش اولیاء دم از مجازات نجات یافت.

مصطفی آباد، رئیس دادگستری شوشتر بیان داشت: سال ۹۴ در جریان یک نزاع، یکی از متنازعین به منزل همسایه خود پناه می‌برد و پس از مدت کوتاهی این موضوع تبدیل به درگیری می‌ شود که پدر همسایه توسط متهم به ضرب گلوله کشته و پس از آن متواری می‌شود.

وی افزود: پس از دستگیری متهم و طی مراحل قانونی، پرونده جهت اجرای حکم اعدام، به اجرای احکام ارجاع داده می‌شود.

آباد خاطر نشان کرد: در این ۵ سال، بزرگان و خیرین فراوانی جهت جلب رضایت و عفو و بخشش اولیاء دم واسطه شده اند، ولی نتیجه‌ ای حاصل نشد و خانواده مقتول بر اجرای حکم پافشاری می‌کردند.

وی بیان داشت: سرانجام اولیاء دم با اصرار بر اجرای اعدام، مقدمات اجرای حکم انجام شد که در ۴۸ ساعت باقیمانده برای اجرای حکم، با توجه به پشیمانی متهم از ارتکاب این جنایت و درخواست وی و خانواده او از شورای حل اختلاف شوشتر برای جلب رضایت اولیاء دم، اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان بلافاصله به این موضوع ورود کرده و با استفاده از ظرفیت سادات، خیرین و بزرگان منطقه بالاخره با رضایت خانواده مقتول، اجرای حکم را مدت یک ماه به تعویق می‌اندازند تا زمینه صلح و سازش در این پرونده را فراهم کنند.

رئیس دادگستری شوشتر گفت: در فرصت اخذ شده دادستان، اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان، بزرگان، ریش سفیدان، خیرین و معتمدین منطقه با پیگیری‌های مستمر و زیاد و برگزاری چندین جلسه با اولیاء دم، موفق به جلب رضایت خانواده مقتول شدند و این پرونده پس از ۵ سال به صلح و سازش منتهی شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.