دختر جمشید شارمهد از دولت آلمان خواست که برای آزادی پدرش تلاش کند

جمعه, ۲۸ام خرداد, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن


غزال شارمهد، دختر جمشید شارمهد زندانی سیاسی ۶۶ ساله و مدیر گروه «تندر» که سال گذشته در دبی ربوده شد و در ایران زندانی است، با تاکید بر تابعیت آلمانی پدرش از دولت آلمان خواست که برای آزادی این زندانی سیاسی تلاش کند.

غزال شارمهد در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس، با اشاره به اینکه بیماری پدرش در زندان بدتر شده و باید آزاد شود گفت این وظیفه دولت آلمان است که از شهروندان خود دفاع کند.

به گزارش شبکه فاکس، وزارت خارجه آلمان گفته است به تلاش‌ها برای دسترسی کنسولی به شارمهد ادامه خواهد داد اما «به طور معمول ایران به زندانیانی که تابعیت ایرانی نیز دارند دسترسی کنسولی نمی‌دهد.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز با تاکید بر همکاری واشینگتن با متحدانش برای آزادی زندانی دوتابعیتی در ایران، بهره‌برداری جمهوری اسلامی از «بازداشت‌های ناعادلانه شهروندان خارجی به عنوان یک ابزار سیاسی» را محکوم کرد.

جمشید شارمند در ۱۴ سالگی ایران را به مقصد آلمان ترک کرد و از سال ۲۰۰۳ ساکن کالیفرنیا در آمریکا شد.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ۱۱ مرداد سال گذشته اعلام کرد که جمشید شارمهد را بازداشت کرده است. تصاویری از او با چشمان بسته نیز از تلویزیون جمهوری اسلامی منتشر شد.

غزال شارمهد به فاکس نیوز گفت که پس از‌ ربایش پدرش، رسانه‌های تبلیغاتی جمهوری اسلامی «اعتراف اجباری» او را پخش کردند که در آن شارمهد «به جرمی اعتراف کرد که مرتکب نشده است».

ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.