مشاهدات من از حوزۀ اخذ رأی حسینیۀ ارشاد: جلوگیری از تصویربرداری خبرنگارِ چشم‌بادامی از تحریم گستردۀ انتخابات

جمعه, ۲۸ام خرداد, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

دوستان عزیز، جنبش سراسری تحریم انتخابات بیشتر از چیزی که تصور می‌کنید یا خودم تصور می‌کردم موفقیت‌آمیز بوده و انتخابات جمهوری تروریستی اسلامی به طور کامل و مفتضحانه‌ای شکست خورده. امروز بعد از مراجعۀ چند باره به حسینیۀ ارشاد که تقریباً بزرگترین و مهمترین حوزۀ اخذ رأی در سراسر تهرانه، نَه تنها هیچ صفی رو در مقابل این حوزه ندیدم، بلکه مزدورانِ بسیجِ اسیدپاشی و آدمکشی و سپاه تروریستی پاسداران و خوک‌های کثیف انتظامی حتی در نگهداری جمعیت در داخل حسینیۀ ارشاد هم شکست خوردن. این حوزه از این جهت حائز اهمیته که جزء اصلی‌ترین مراکز تهیۀ گزارش و تصویربرداری صدا و سیمای آخوندی و خبرنگاران جمهوری تروریستی اسلامی محسوب میشه و رژیم افراد بسیار زیادی رو از سایر حوزه‌های اخذ رأی به این حوزه میاره و رأی‌دهندگان زیادی هم به این امید که خبرنگاران باهاشون مصاحبه انجام بدن و تصویرشون تو صدا و سیمای آخوندی پخش بشه، حتی از استان‌ها و شهرستان‌های مختلف به تهران سفر می‌کنن تا در حسینیۀ ارشاد، رأی خودشون رو به صندوق بندازن. با این وجود، امروز حسینیۀ ارشاد فقط شاهد حضور خوک‌های کثیف انتظامی و مأمورین اطلاعاتی بود که به جای اینکه رهگذران رو به داخل حوزه هدایت کنن، اونها رو متفرق می‌کردن تا با گوشی‌های تلفن همراه از عدم وجود صف انتخاباتی و خالی بودن این حوزۀ اخذ رأی، فیلمبرداری و عکس‌برداری نکنن!

امروز من در پیاده‌روهای منتهی به حسینیۀ ارشاد (پیاده‌روی خیابان شریعتی، پیاده‌روی خیابان گل‌نبی و کوچۀ حسینیۀ ارشاد) جمعاً ٣٠ نفر غیرنظامی رو دیدم که از این ٣٠ نفر حدوداً ١۵ تا ۲٠ نفر یا کارت خبرنگاری به گردن داشتن و یا تجهیزات فیلمبرداری و تصویربرداری رو حمل می‌کردن. بقیۀ این ٣٠ نفر هم رهگذرانی بودن که برای چند دقیقه جلوی حسینیۀ ارشاد می‌ایستادن و با تعجب به این حوزۀ خالی از رأی‌دهنده نگاه می‌کردن و بعدش هم به راه خودشون ادامه می‌دادن. اما داخل خیابان شریعتی، ترافیک سنگین خودروها رو می‌شد دید که جلوی حسینیۀ ارشاد ترمز می‌کردن و با لبخندهای معناداری به عدم وجود صف جلوی این حوزه نگاه می‌کردن و با تلفن‌های همراه خودشون از این حوزه فیلمبرداری می‌کردن. متأسفانه من نمی‌تونستم بدون اینکه رأی بدم، وارد حسینیۀ ارشاد بشم، چون جلوی حوزه به شدت خلوت بود و مزدوران بسیج و نیروی انتظامی عبور و مرور رو کاملاً زیر نظر داشتن، اما موفق شدم تا نزدیکی‌های درب ورودی حسینیۀ ارشاد جلو برم و داخل حوزه رو تماشا کنم. متوجه شدم که عدۀ زیادی از مأمورین امنیتی و مسئولین حوزه، تعداد اندکی که برای شرکت تو انتخابات به این حوزه مراجعه کرده بودن رو به بهانه‌های مختلف داخل حوزه نگه داشتن و اجازه نمیدن که کسی سریعاً رأی خودش رو به صندوق بندازه و از حوزه بیرون بره، اما با این وجود هم حوزه کاملاً خلوت بود و حتی می‌تونم بگم که در مقایسه با سالیان گذشته کاملاً خالی بود. باید این مورد رو هم یادآوری کنم که دقیقاً روبروی حسینیۀ ارشاد و چند متر پایین‌تر در خیابان شریعتی، یک پایگاه بسیج قرار داره و من می‌دیدم که بسیجیانِ این پایگاه دقیقاً طبق روال انتخابات گذشتۀ مجلس سعی دارن که با شوخی و خنده و شلوغ‌کاری به انتخابات رنگ و حرارت ببخشن، اما دیگه خودشون هم خسته شده بودن.

نکتۀ دیگه‌ای که باید حتماً بهش اشاره کنم اینه که مأمورین امنیتی یکی از خبرنگاران خارجیِ چشم‌بادامی (که احتمالاً از طرف خبرگزاری‌های شرق آسیا به ایران اومده بود) رو جلوی چشم من مجبور کردن که دوربینش رو داخل کیفش بذاره و تصویربرداری رو متوقف کنه تا تحریم گستردۀ انتخابات در رسانه‌های خارجی انعکاس پیدا نکنه. خبرنگار ابتدا متوجه نشد که منظور مأمورین امنیتی چیه، اما بعد که دید لحن و قیافۀ مأمورین تهدیدآمیزه و مأمورین هم دارن به دوربین و کیفش اشاره می‌کنن، ترسید و سریعاً دوربین رو داخل کیفش گذاشت.

نکتۀ خنده‌دارِ دیگه اینکه دقیقاً روبروی درب حسینیۀ ارشاد و کنار خیابان شریعتی، یک خبرنگار کنار یک وَن که اونجا پارک شده بود، داشت از یک جوان مصاحبه می‌کرد. من از اونجا رد شدم و رفتم یک دوری زدم و برگشتم. وقتی برگشتم همون جوان رو دیدم که چند متر پایین‌تر با تعدادی دیگه از خبرنگاران مشغولِ بگو و بخنده! متوجه شدم که اون جوان از همکارانِ خودشونه که می‌خواستن تو اون مصاحبه به عنوان مردم عادی جا بزنن!

مشاهداتم از وضعیت امروز حسینیۀ ارشاد جزئیات خیلی زیادی داره و اگر بخوام در مورد همشون توضیح بدم، از حوصلۀ خواننده خارجه، اما فقط می‌خواستم این چند مورد رو با شما به اشتراک بذارم و به همۀ مردم ایران تبریک بگم که با هوشیاری و وجدان بیدار و شرافت و شجاعت، سیرک جمهوری تروریستی اسلامی رو رسوا کردن و این رژیم رو یک گام خیلی بزرگ به سرنگونی نزدیک کردن.

درود بر همۀ شما!

از: بالاترین


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.