زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود

جمعه, 4ام تیر, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – پنجشنبه ۳ تیرماه، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود از توابع شهرستان پاوه در استان کرمانشاه، یک کولبر زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کردپا، امروز پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی نوسود در شهرستان پاوه، یک کولبر زخمی شد.

بر اساس این گزارش، هویت این کولبر، سالار میرزایی، ۲۷ سال فرزند یوسف، مجرد و ساکن روستای “بانی ساکان” از توابع شهرستان ثلاث باباجانی، عنوان شده است.

این کولبر که بدون اخطار قبلی هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفته، جهت رسیدگی پزشکی به یکی از مراکز درمانی منتقل شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۰ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.