نمایندگان پارلمان آلمان با اکثریت آرا نقض حقوق بشر از سوی جمهوری اسلامی را محکوم کردند

دوشنبه, 7ام تیر, 1400
اندازه قلم متن


ایران اینترنشنال

پارلمان آلمان با تصویب قطعنامه‌ای ۱۸ ماده‌ای، ضمن محکوم کردن موارد متعدد نقض حقوق بشر در ایران، از دولت آلمان خواست که در روابط با جمهوری اسلامی موضوع حقوق بشر را به عنوان محور اصلی مورد توجه قرار بدهد.

در این قطعنامه که روز شنبه با اکثریت آرا تصویب شد، همچنین از دولت آلمان خواسته شده که جمهوری اسلامی را درباره برنامه موشکی و کمک به گروه‌های «تروریستی» تحت فشار قرار دهد.

این قطعنامه که پنج حزب اصلی آلمان، از جمله حزب دموکرات‌مسیحی و حزب سوسیال دموکرات (احزاب حاکم) از آن حمایت کرده‌اند، از دولت خواسته است تمهیداتی علیه نقض حقوق بشر، نقض حقوق زندانیان سیاسی، تبعیض علیه زنان ، نقض حقوق و آزادی‌های اقلیت‌های جنسی و مذهبی، نقض آزادی بیان و سرکوب روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی، جلوگیری از بازداشت و اعدام‌های خودسرانه اتخاذ شود.

در این قطعنامه همچنین با اشاره به خشونت نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران، از دولت آلمان خواسته شده که از همه ابزارهای خود برای جلوگیری از اعدام مخالفان و فعالان سیاسی و مدنی در ایران جلوگیری کند.

نمایندگان پارلمان آلمان همچنین از دولت این کشور خواسته‌اند ضمن همکاری با شرکای اروپایی در برجام، موضوع فعالیت‌های موشکی جمهوری اسلامی نیز به این توافق افزوده شود و همچنین همه تلاش خود را برای جلوگیری از کمک‌های مالی ایران به گروه‌های تروریستی، از جمله حزب‌الله لبنان، حوثی‌های یمن و شبه‌نظامیان در عراق، به کار گیرد.

این قطعنامه همچنین کشتار معترضان در آبان ۹۸ را نیز محکوم کرده است.

حزب راستگرای افراطی «آلترناتیو برای آلمان» به این قطعنامه رای منفی داد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.