در پی اعتراض دادستانی به حکم تبرئه؛ پرونده آنیسا جعفری‌ مهر به دادگاه تجدیدنظر ارجاع داده شد

سه شنبه, 8ام تیر, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – در پی اعتراض دادستان دادسرای عمومی و انقلاب اسلام‌ آباد غرب به حکم تبرئه آنیسا جعفری‌ مهر، پرونده این فعال فرهنگی جهت رسیدگی مجدد به دادگاه تجدیدنظر استان کرمانشاه ارجاع داده شد. خانم جعفری‌مهر در خردادماه امسال توسط دادگاه انقلاب این شهرستان از اتهام انتسابی تبرئه شده بود. وی پیشتر در تاریخ ۳ آذرماه سال ۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، در پی اعتراض دادستان دادسرای عمومی و انقلاب اسلام‌ آباد غرب به حکم تبرئه آنیسا جعفری‌مهر فعال فرهنگی، پرونده وی جهت رسیدگی مجدد به دادگاه تجدیدنظر استان کرمانشاه ارجاع داده شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: خانم جعفری‌مهر پس از مراجعه به دادگاه انقلاب اسلام‌ آباد غرب مطلع شده که دادستانی به حکم تبرئه وی اعتراض کرده و بدنبال آن پرونده او به دادگاه تجدیدنظر استان کرمانشاه ارجاع داده شده است.

آنیسا جعفری‌ مهر اواخر اردیبهشت ماه امسال به دادگاه انقلاب اسلام‌ آباد غرب احضار و اواخر خردادماه سال جاری از اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام تبرئه شده بود.

جلسه رسیدگی به اتهامات این فعال فرهنگی در تاریخ ۲۶ فروردین‌ماه امسال در شعبه دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب اسلام‌آباد غرب برگزار شد. او از اتهام عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام تبرئه شده بود.

آنیسا جعفری مهر پیشتر در تاریخ ۳ آذرماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. ماموران در زمان بازداشت، ضمن بازرسی منزل، شماری از لوازم شخصی وی از جمله لپ‌‌تاپ، تلفن همراه و برخی از کتاب‌ها را ضبط کرده و با خود بردند.

بازداشت‌ این فعال فرهنگی توسط ماموران وزارت اطلاعات و با دستور دادستان اسلام آباد غرب صورت گرفت.

خانم جعفری مهر در تاریخ ۱۹ آذرماه با تودیع قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.

آنیسا جعفری مهر نهایتا در بهمن ماه سال گذشته جهت ارائه آخرین دفاع به دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان احضار شد.

آنیسا جعفری مهر، ۲۷ ساله و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته زبان‌شناسی دانشگاه کردستان و داریوش مرادی از نویسندگان سایت فرهنگی-ادبی «هساره» است.

خانم جعفری مهر، آذرماه ۹۸ نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.