بازداشت پنج فعال سیاسی و مدنی در شهرهای مختلف ایران

سه شنبه, 15ام تیر, 1400
اندازه قلم متن

بازداشت آرزو رحیم خانی و رامین بیرانوند توسط ماموران اطلاعات سپاه در اندیمشک

خبرگزاری هرانا – آرزو رحیم خانی، استاد دانشگاه آزاد واحد شهرستان اندیمشک به همراه همسرش رامین بیرانوند بامداد روز سه‌شنبه ۸ تیرماه توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. نیروهای امنیتی در زمان بازداشت اقدام به تفتیش منزل این شهروندان کرده و وسایل شخصی آنان ازجمله کامپیوتر و تلفن‌های همراه را ضبط کرده و با خود برده‌اند.

به گزارشی خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۶ صبح روز سه‌شنبه ۸ تیرماه ۱۴۰۰، آرزو رحیم خانی به همراه همسرش رامین بیرانوند توسط ماموران قرارگاه امنیتی ابوالفضل العباس خوزستان در منزل خود در اندیمشک بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

نیروهای اطلاعات سپاه در زمان بازداشت اقدام به تفتیش منزل این شهروندان کرده و وسایل شخصی آنان ازجمله کامپیوتر و تلفن‌های همراه را ضبط کرده و با خود برده‌اند.

علیرغم پیگیری خانواده آنان تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه و محل نگهداری این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

آرزو رحیم خانی استاد دانشگاه آزاد واحد شهرستان اندیمشک واقع در استان خوزستان است.

بازداشت حجت اله رافعی توسط نیروهای امنیتی در شهریار

خبرگزاری هرانا – حجت اله رافعی شهروند اهل شهرستان شهریار، امروز سه شنبه ۱۵ تیرماه، توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۰، حجت اله رافعی شهروند اهل شهرستان شهریار، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

بازداشت این شهروند در منزل شخصی وی و توسط ماموران اطلاعات سپاه صورت گرفته است.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت و محل نگهداری این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.

آقای رافعی معلم و شهروند اهل روستای فرارت،  از توابع بخش مرکزی شهرستان شهریار در استان تهران، است.

بازداشت ژینا حسنی مقدم، نوجوان اهل شهرستان سقز

 

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۲۸ خردادماه، ژینا حسنی‌ مقدم نوجوان اهل شهرستان سقز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. این نوجوان ابتدا به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج و پس از آن به کانون اصلاح و تربیت این شهر منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز جمعه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰، ژینا حسنی‌ مقدم نوجوان اهل شهرستان سقز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

این نوجوان ١۶ ساله اهل شهرستان سقز، ابتدا به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج و سپس به کانون اصلاح و تربیت این شهر انتقال یافته است.

بر اساس این گزارش خانم حسنی‌ مقدم طی مدت بازداشت تنها یکبار تماس تلفنی با خانواده‌ خود داشته و در این مدت از دسترسی به وکیل و نیز ملاقات با خانواده خود محروم بوده است.

ژینا حسنی‌مقدم پیشتر عضو یکی از گروه های اپوزیسیون حکومت ایران بوده و خردادماه سال جاری با هماهنگی خانواده‌اش و دریافت “امان‌نامه” از اداره اطلاعات سقز به زادگاهش بازگشته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.