اعتصاب و برگزاری تجمع اعتراضی توسط گروههای مختلف جامعه اعم از کارگران ، فعالان مدنی و سیاسی و روستائیان در نقاط مختلف کشور

یکشنبه, 20ام تیر, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز جمعه و  شنبه  برابر با ۱۸ و ۱۹ تیر، شماری از فعالان مدنی و سیاسی در مقابل ساختمان دادگاه انقلاب تهران، شماری از نانوایان قزوین در مقابل ساختمان اتحادیه و شرکت تعاونی نانوایان قزوین، گروهی از زنان روستاهای نصیر محله و شالما واقع در شهرستان شفت، در محدوده راه جاده ای میان دو روستای مذکور (دو مرتبه دیروز و امروز)، جمعی از کارگران بخش دفع آفات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در‌ محوطه این شرکت، شماری از اهالی روستای مرغا از توابع بخش مرکزی شهرستان ایذه در مقابل ساختمان فرمانداری، گروهی از کارکنان شرکتی پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت قم در محوطه دفتر نماینده مردم این شهر، شماری از کارگزاران مخابرات روستایی خراسان رضوی در مقابل ساختمان مرکزی اداره کار این استان واقع در مشهد، جمعی از رانندگان تاکسی کد ۸ مریوان در ساختمان اداره تاکسیرانی این شهرستان و همچنین شماری از شهروندان معترض به خشک‌شدن تالابها و رودهای استان خوزستان در برابر ساختمان استانداری واقع در اهواز، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. بعلاوه کارگران شهرداری کوت عبدالله و شماری از کارگران نانوایی در نیشابور، در راستای عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به اعتصاب زده و از ادامه فعالیتشان خودداری کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰، شماری از نانوایان قزوین، در مقابل ساختمان اتحادیه و شرکت تعاونی نانوایان این شهر تجمع کردند.

نانوایان معترض از دلایل برگزاری این تجمع را پایین بودن نرخ نان، هزینه‌های بالای بیمه و امتیازات آب، برق و گاز عنوان کردند.

همچنین پایگاه خبری ایران‌اینترنشنال و اتحادیه آزاد کارگران ایران از تجمع نانوایان قزوین در مقابل ساختمان استانداری خبر دادند.

لازم به یادآوری است که این شهروندان در راستای پیگیری مطالبات خود روز دوشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۰ نیز در مقابل ساختمان استانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

تجمع فعالان مدنی و سیاسی در تهران

به گزارش هرانا، امروز شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰، شماری از فعالان مدنی و سیاسی، در اعتراض به تداوم بازداشت و بی خبری از منوچهر بختیاری فعال مدنی، علیرغم گذشت بیش از ۷۰ روز از زمان دستگیری وی، در مقابل ساختمان دادگاه انقلاب تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

این شهروندان با در دست داشتن بنری اعتراضی و عکس هایی از آقای بختیاری و پسر جانباخته اش، شعار “جنبش دادخواهی زنده است، دادخواهی جرم نیست، منوچهر بختیاری را آزاد کنید” را سر دادند.

منوچهر بختیاری، فعال مدنی و پدر پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، مورخ ۹ اردیبهشت‌ماه، توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد.

 

 

تجمع زنان روستاهای نصیر محله و شالما

به نقل از فارس، روز گذشته و امروز شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰، گروهی از زنان روستاهای نصیر محله و شالما واقع در شهرستان شفت، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در محدوده راه جاده ای میان دو روستای مذکور، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان، در پی تعلل مسئولان در عمل به تعهداتشان مبنی بر رسیدگی به راه جاده ای نامناسب میان این دو روستا، صورت گرفته است.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰، جمعی از کارگران بخش دفع آفات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، برای پانزدهمین روز متوالی دست به اعتصاب زده و در‌ محوطه این شرکت تجمع کردند.

تجمع این کارگران در اعتراض به تداوم بلاتکلیفی و عدم تمدید قراردادهایشان صورت گرفته است.

تجمع اهالی روستای مرغا در ایذه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰، شماری از اهالی روستای مرغا از توابع بخش مرکزی شهرستان ایذه، در مقابل ساختمان فرمانداری، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان به احداث سایت زباله و به رغم آن ایجاد آلودگی شدید در منطقه ای که در آن سکونت دارند، معترض هستند.

تجمع کارکنان شرکتی پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت قم

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰، گروهی از کارکنان شرکتی پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت قم، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در محوطه دفتر نماینده مردم قم تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، دلیل تجمع این کارگران تبدیل وضعیت شغلی آن‌ها از شرکتی به پیمانی است. در عین حال آن‌ها می‌گویند وزارت بهداشت قصد دارد با حذف همه مراکز خصوصی همه نیروهای حجمی را به یک شرکت پیمانکار منتقل کند که با مخالفت کارکنان روبرو شده است.

تجمع کارگزاران مخابرات روستایی خراسان رضوی در مشهد

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰، شماری از کارگزاران مخابرات روستایی خراسان رضوی، در اعتراض به تبعیض حاکم در مخابرات، در مقابل ساختمان مرکزی اداره کار این استان واقع در مشهد، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگزاران مذکور از شهرهای مختلف این استان به مشهد آمدند تا مطالباتشان را پیگیری کنند.

کارگزاران مهم‌ترین مطالبه‌ی خود را رفع تبعیض میان کارگزاران مخابرات روستایی و سایر کارکنان مخابرات عنوان کردند و گفتند: ما نیز باید مانند رسمی‌ها از تمام مزایا و رفاهیات بهره‌مند باشیم.

به گفته کارگزاران مخابرات روستایی خراسان، آرای دیوان عدالت اجرایی نمی‌شود که یکی از مهم‌ترین این آرا، سومین رای کمیسیون تخصصی دیوان در ارتباط با شمولیت طرح طبقه بندی از ۱۸/۸/۸۸ است که مخابرات به این رای تمکین نمی‌کند.

آن‌ها افزودند: مخابرات طرح طبقه‌بندی را قرار است از سال ۹۴ اجرایی کند؛ هرچند هنوز اجرا نکرده و تنها از شهریور ۹۹ به بعد، کارگزاران مشمول طبقه‌بندی مشاغل شده‌اند.

کارگزاران مخابرات روستایی خراسان، خواستار اجرای تمام آرای دیوان عدالت و بالا رفتن سطح حقوق و دستمزد خود شدند و در پایان خاطر نشان کردند: نباید در یک سیستم، بین نیروها تا این اندازه تفاوت و تبعیض باشد.

تجمع رانندگان تاکسی مریوان

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰، جمعی از رانندگان تاکسی کد ۸ مریوان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در ساختمان اداره تاکسیرانی این شهرستان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

تعداد این رانندگان که شمارشان به ۱۸ نفر می رسد، گفتند: باتوجه به چندین صورت جلسه شورای ترافیک و حتی دستور دادستانی شهرستان مریوان مبنی بر حل مشکل و ساماندهی این تاکسی‌ها، تابحال سازمان تاکسیرانی نتوانسته این مشکل را حل کند.

این رانندگان خرداد ماه سال گذشته با ارسال نامه‌ای به فرمانداری مریوان اعلام کردند که تاکسی‌های خط ۸ مانند دیگر تاکسی‌ها، هزینه‌های درخواست شده توسط تاکسیرانی را پرداخت می‌کنند و لذا نباید هیچ تفاوتی میان آن‌ها وجود داشته باشد.

تجمع شهروندان معترض به خشک‌شدن تالابها و رودهای استان خوزستان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰، شماری از شهروندان معترض به خشک‌شدن تالابها و رودهای استان خوزستان در پی سد سازی های متعدد، در برابر ساختمان استانداری واقع در اهواز، تجمع اعتراضی برپا کردند.

 

اعتصاب کارگران نانوایی در نیشابور

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران نانوایی در نیشابور، در اعتراض به عدم افزایش حقوق هایشان طی چند سال گذشته، دست به اعتصاب زده و از ادامه فعالیتشان خودداری کردند.

براساس این گزارش، در پی اعتصاب این کارگران بسیاری از نانوایی های نیشابور از خدمات دهی به مردم بازماندند.

تداوم اعتصاب کارگران شهرداری کوت عبدالله

به گزارش ایلنا، کارگران شهرداری کوت عبدالله در اعتراض به‌ عدم پرداخت معوقات مزدیشان، از اولین روزهای ماه جاری تا امروز شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰، دست به اعتصاب زده و از ادامه فعالیتشان خودداری کرده اند.

این کارگران حقوق برج ۹ و ۱۰ سال گذشته، عیدی و سنوات و همچنین حقوق خرداد ماه سال جاری را از پیمانکار شهرداری کوت عبدالله طلب دارند.

کارگران معترض حاضر در این تجمع گفتند: نه پیمانکار حقوق ما را پرداخت می‌کند و نه شهرداری به مطالبات ما توجه می‌کند. بارها مقابل شهرداری و دادستانی کل تجمع کرده‌ایم اما تا کنون هیچ مسئولی به مشکلات ما رسیدگی نکرده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.