اطلاعیه ی سازمانهای جبهه ملی ایران در اروپا به مناسبت درگذشت خسرو سیف دبیر حزب ملت ایران

چهارشنبه, ۲۳ام تیر, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

به مناسبت درگذشت خسرو سیف دبیر حزب ملت ایران

با دریغ و اندوه بسیار از درگذشت خسرو سیف مبارز دیرین نهضت ملی ایران و دبیر حزب ملت ایران آگاهی یافتیم.

خسرو سیف از آغاز جوانی، در گرماگرم جنبش ملی شدن صنعت نفت ایران و دوران اوج نهضت ملی به رهبری دکتر مصدق با پیوستن به حزب ملت ایران با مبارزان این نهضت پیوندی استوار برقرارکرده بود که تا پایان عمر همه ی فرازونشیب های زندگی او را رقم زد. او در کنار داریوش فروهر بنیادگذار حزب ملت ایران، در تمام طول زندگی خود یکی از پیروان وفادار دکتر مصدق بود و با حشرونشر با سران نهضت ملی، چه در دوران های آزادی و چه دورانهای زندان، توشه ای از درسها و تجارب پربها اندوخته بود.

سیف در دوران تشکیل و تأسیس رسمی سازمانهای جبهه ملی ایران در اروپا، در ابتدای سالهای۴۰ ــ ۶۰ میلادی ـ ، با استفاده از اقامتی در اروپا در کنگره ی بزرگ تأسیس این سازمان، کنگره ی ویسبادن نیز به عنوان ناظری علاقمند از داخل کشور حضور داشت. او هیچگاه آن پیوند سیاسی و عاطفی را که از این راه با بنیادگذاران سازمان ما برقرارشده بود فراموش نکرد و در طی سفرهای سالهای اخیر خود نیز با استفاده از هر امکانی به دیدار این بخش از یاران قدیمی می شتافت تا، ضمن تجدید عهد، بر سر مسائل جاری نهضت ملی و روابط سازمانهای آن تبادل نظرکند.

فقدان این ایرانی ایراندوست و غیرتمند برای نهضت ملی ایران ضایعه ای جبران ناپذیر است.

سازمانهای جبهه ملی ایران در اروپا این ضایعه ی دردناک را به خانواده ی خسرو سیف، به همه ی دوستداران او، به یاران سیاسی وی در نهضت ملی ایران و به همه ی ملت ایران صمیمانه تسلیت می گوید.

چهارشنبه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۰

سازمانهای جبهه ملی ایران در اروپا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. نامه پان ایرانیسم/هواداران پان ایرانیسم در برونمرز درگذشت سرور خسرو سیف را به خانواده گرامی، دوستان و همه پان ایرانیست ها تسلیت عرض نموده و برای همه آروزی شکیبایی می کند.