پلیس راهور: ۸۰ درصد وسایل حمل و نقل عمومی ایران فرسوده هستند

پنجشنبه, 24ام تیر, 1400
اندازه قلم متن

استان‌وایر – رییس پلیس راهور نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به این که جابه‌جایی مسافران با اتوبوس هم‌چنان بیشترین سهم در ناوگان حمل و نقل عمومی و سفرهای بین شهری را دارد، می‌گوید ۸۰ درصد وسایل حمل و نقل عمومی کشور فرسوده هستند.

به گزارش «رکنا»، «کمال هادیانفر»، رییس پلیس راهور ناجا روز پنج‌شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ با اشاره به این که بیش از ۱۵هزار دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی مسافران بین شهری فعالیت می‌کنند، سهم کمتر از یک درصدی اتوبوس‌ها در تصادفات جاده‌‌ای سه ماه نخست سال جاری را ناشی از حرفه‌‌ای بودن رانندگان این ناوگان دانست.

به گفته هادیانفر، بیش از ۸۰ درصد از وسایل نقلیه عمومی کشور در سن فرسودگی قرار دارند که در ۱۰ سال گذشته نیز نوسازی نشده‌اند.

۸۲ درصد علل تصادفات در ایران مربوط به تخطی از سرعت مطمئنه، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو درحین رانندگی و خستگی و خواب آلودگی عنوان شده است.

براساس این گزارش، جابه‌جایی مسافران با اتوبوس هم‌چنان بیشترین سهم را در ناوگان حمل و نقل عمومی و سفرهای بین شهری دارد.

در آخرین موارد از واژگونی اتوبوس در ایران، روزهای ابتدایی تیرماه سال جاری اتوبوس خبرنگاران در استان آذربایجان غربی واژگون شد و دو خبرنگار جان خود را از دست دادند.

هم‌چنین ساعاتی پس از این حادثه، اتوبوس سرباز معلمان در محور یزد-شیراز واژگون شد که هفت سربازمعلم کشته شدند و ۱۸ مجروح بر جای گذاشت.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.