صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی ۲ زندانی از چوبه دار

جمعه, ۱ام مرداد, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران از بابت اتهام قتل با حکم دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد. همچنین دو زندانی در شهر اسلامشهر و استان زنجان، که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک متهم به قتل توسط شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از سال ۹۹ به‌دنبال ناپدید شدن مرد جوانی به‌نام حسن آغاز شد. پدر وی با مراجعه به اداره آگاهی به مأموران گفت: چند روزی از پسرم خبری نداشتم تا اینکه به خانه‌شان رفتم اما عروسم مدعی شد او هم از حسن بی‌خبر است ولی می‌داند آخرین بار با ۲۰ کیلو طلا به ترکیه رفته است. پس‌از اظهارات پدر حسن مأموران تحقیقات‌شان را آغاز کردند تا اینکه چند روز بعد جسد حسن در حاشیه باقرشهر پیدا شد.

شواهد نشان می‌داد که او با ضربه‌های متعدد چاقو کشته شده است. پس از کشف جسد مقتول، مأموران به سراغ سحر همسر حسن رفتند و او را بازداشت مورد بازجویی قرار دادند.

چند روز بعد سحر اعتراف کرد که شوهرش را با همدستی ناصر مستاجر پدرش، به قتل رسانده‌اند.

به‌دنبال اظهارات زن جوان، ناصر هم بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد. بنابراین برای ناصر به اتهام قتل عمد و برای سحر به اتهام معاونت در قتل کیفرخواست صادر و پرونده‌شان به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه پدر مقتول از طرف خود و نوه ۷ ساله‌اش برای متهم درخواست اعدام کرد.

در ادامه ناصر به جایگاه رفت و با رد اتهام قتل عمد گفت: سحر به من ابراز علاقه می‌کرد و از شوهرش بد می‌گفت من هم فکر می‌کردم او عاشقم است به همین خاطر وقتی گفت شوهرش را بکشیم قبول کردم من به خاطر علاقه‌ای که به سحر داشتم اتهامم را پذیرفتم چون به من قول داده بود اگر قتل را گردن بگیرم از پدر حسن رضایت می‌گیرد اما حالا که فهمیدم او به من علاقه‌ای ندارد تصمیم گرفتم واقعیت را بگویم. من هیچ نقشی در قتل حسن نداشتم و او خودش شوهرش را کشته بود. من فقط به او در دفن شوهرش کمک کردم.

سپس سحر به جایگاه رفت و گفت: من معاونت در قتل را قبول دارم. اما شوهرم را نکشتم و من فقط در انتقال جسد به داخل گودال به او کمک کردم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک‌های موجود ناصر را به اعدام و سحر را به ۱۵ سال زندان محکوم کردند.

رهایی یک زندانی زن از مجازات مرگ در اسلامشهر

به گزارش رکنا،یک متهم به قتل در اسلامشهر، با رضایت اولیای دم از زندان رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده به دنبال کشف جسد دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا توسط دوستش ملیکا در اسلامشهر آغاز شد.

در ادامه تحقیقات ملیکا بازداشت و با تقاضای اولیای دم به اعدام محکوم شد. در حالی که اجرای حکم زن جوان به لحظات آخر نزدیک شده بود، ،خانواده ملیکا سعی کردند با همدلی و ابراز ندامت رضایت اولیای دم را جلب کنند.

نهایتا اولیای دم با شرط بخشش دیه از اعدام گذشت کردند و سرانجام دیه تامین شد و متهم به قتل از اعدام رهایی یافت.

رهایی یک زندانی از چوبه دار در زنجان

به گزارش میزان، رئیس شورا‌های حل اختلاف استان زنجان از رهایی یک محکوم به اعدام در این استان خبر داد.

محمدرضا احمدی در این خصوص گفت: متهم به قتل در سال ۱۳۸۹ با مقتول بر سر برف روبی مشاجره لفظی پیدا می‌کند و بعد از آن مرتکب وی می‌شود.

احمدی افزود: سرانجام با تلاش شورا‌های حل اختلاف استان زنجان، رضایت اولیای دم جلب و متهم از مجازات اعدام رهایی یافت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.