اطفای حریق بوستان جنگلی لتمان کن در تهران

دوشنبه, 4ام مرداد, 1400
اندازه قلم متن
اطفای حریق بوستان جنگلی لتمان کن در تهران

خلبان محمد مهدی نوری آل آقا از اطفای حریق هوایی بوستان جنگلی لتمان کن در تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت دفاع، خلبان مهدی نوری آل آقا رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع در باره این خبر افزود: پس از اعلام خبر آتش سوزی بوستان جنگلی لتمان، بلافاصله بالگرد مجهز به سبد ۴ تنی اطفاء حریق  نیروی هوافضای سپاه به منطقه اعزام و با انجام عملیات آب ریزی در چندین نوبت موفق به اطفای حریق کامل بوستان جنگلی لتمان شد.

خلبان نوری آل آقا اقدام سریع حریق هوایی بوستان جنگلی کن را گامی جدید در حوضه خدمات شهری و خدمت به هم میهنان عزیز پایتخت  اسلامی ایران عنوان کرد.

خلبان محمد مهدی نوری آل آقا با تشریح علت این آتش سوزی گفت:  در اثر بی توجهی برخی از شهروندان به توصیه های ایمنی، قسمتی از بوستان جنگلی لتمال کن دچار حادثه حریق شدو با توجه به وزش باد شدید در محل حادثه و تراکم بالای گونه های گیاهی آتش گسترش یافت که در نهایت با حضور به موقع همکاران آتش نشانی تهران بزرگ و حضور بالگرد اطفای حریق مرکز اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع  اطفا به صورت کامل انجام شد.

وی این اقدام را پیرو توافقنامه وزارت دفاع و شهرداری تهران و اعلام درخواست‌ آتش نشانی تهران از مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع عنوان کرد.

وی افزود: هماهنگی های سازمانی جهت بحران در شهر تهران می تواند علاوه بر اینکه سبب تسهیل در ارتباطات بین سازمانی شود، هدایت پذیری عملیاتی در پاسخگویی به درخواست های بحران و حریق را با کیفیت بالاتر به انجام برساند و فرماندهی در حادثه را در میدان عملیات موفق تر نماید.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.