تعطیلی ۵۰ درصدی شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویر احمد در هشت سال اخیر

یکشنبه, 17ام شهریور, 1392
اندازه قلم متن

tatili

کارخانه موتور سازی در شهرک فرودگاه، فرآورده‌های گوشتی مسجد شهر، لوله سازی در شهرک بلکو و کارخانه ماشین سازی در شهرک کچساران از جمله واحدهای بزرگ در حال توسعه‌اند که طی هشت سال گذشته به سبب سیاست گذاری‌های غلط اقتصادی تعطیل و کارگران‌شان بیکار شده‌اند.

یک فعال کارگری در استان کهگیلویه و بویر احمد با اعلام تعطیلی ۵۰ درصدی واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان طی هشت سال اخیر، خواستار احیاء صنایع استان کهگیلویه و بویر احمد در دولت یازدهم شد.

به گزارش ایلنا، علی‌رضا جنتی با اشاره به تعطیلی نیمی از واحدهای تولیدی مستقر در شهرکهای صنعتی فرودگاه، بلکوه، سراب تابه و چهاربیشه در استان کهگیلویه و بویر احمد، با ذکر چند نمونه‌ گفت: کارخانه موتور سازی در شهرک فرودگاه، فرآورده‌های گوشتی مسجد شهر، لوله سازی در شهرک بلکو و کارخانه ماشین سازی در شهرک کچساران (که قبل از آغاز به کار تعطیل شد) از جمله واحدهای بزرگ در حال توسعه‌اند که طی هشت سال گذشته به سبب سیاست گذاری‌های غلط اقتصادی تعطیل و کارگران‌شان بیکار شده‌اند.

دبیر خانه کارگر یاسوج دلیل تعطیل شدن این واحد‌ها را کمبود نقدینگی، عدم فروش محصولات و گران بودن مواد اولیه و در ‌‌نهایت سوء مدیریت عنوان کرد و افزود: شهرک صنعتی «خان احمد» در حوزه شهرستان گرمسار نیز از جمله شهرک‌هایی است که در دولت آقای احمدی‌نژاد برای رونق اشتغال و مبارزه با بیکاری جوانان استان طراحی شد اما متاسفانه چهار سال است فقط یک تابلو دارد و هیچ واحد تولیدی‌ای در آن ساخته نشده است.

این فعال کارگری در خاتمه با بیان اینکه تعداد زیادی از واحد‌ها کوچک با میانگین ۴۰ کارگر در استان تعطیل شده‌اند، اظهار داشت: چنانچه در خصوص رفع مشکلات واحدهای صنعتی اقدامی صورت نگیرد، استمرار این وضعیت باعث وخیم‌تر شدن شرایط اقتصادی کارگران خواهد شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.