اعتراضات ضد طالبان در ایران به اصفهان رسید

سه شنبه, 26ام مرداد, 1400
اندازه قلم متن

ایران اینترنشنال

در پی تظاهرات دو روز پیش افغان‌های ساکن ایران، جمعی از مهاجران افغان‌ ساکن اصفهان نیز علیه قدرت گرفتن طالبان اعتراض کردند.

بر اساس گزارش‌ها و تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، جمعی از افغان‌‌ها در اصفهان روز سه‌شنبه با راهپیمایی در خیابان‌های این شهر شعارهایی چون «تا خون در رگ ماست، طالب دشمن ماست» سر دادند.

تظاهرکنندگان همچنین علیه محمد اشرف‌غنی، رییس جمهوری برکنارشده افغانستان و همچنین کشور پاکستان شعار دادند.

روز دوشنبه نیز جمعی از شهروندان افغانستان مقیم قم با در دست گرفتن پرچم‌ کشور خود و همچنین پلاکاردهایی علیه طالبان در مرکز قم تظاهرات کردند و شعارهایی چون «امارت اسلامی نمی‌خواهیم نمی‌خواهیم»، «‌مرگ بر اشرف غنی خائن»، «‌مرگ بر پاکستان» و «‌مرگ بر حامیان طالبان» سردادند.

همچنین روز یکشنبه شماری از شهروندان افغان مقیم تهران مقابل دفتر سازمان ملل متحد در این شهر تجمع کردند و علیه طالبان شعار دادند و همزمان گروهی از افغان‌های ساکن مشهد نیز با برگزاری تجمعی در اعتراض به قدرت‌گیری طالبان، شعارهایی از جمله «‌مرگ بر طالبان» و «‌ملت چرا نشستین، ناجی فقط تو هستی» سر دادند.

اعتراضات در ایران علیه قدرت گرفتن طالبان در افغانستان در حالی است که مقام‌های جمهوری اسلامی از خروج آمریکا از افغانستان استقبال کرده‌اند


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.