تصاویری تکاندهنده از فاجعه کرونا در تهران؛ سردخانه بهشت زهرا پر از اجساد قربانیان کرونا شده

چهارشنبه, 27ام مرداد, 1400
اندازه قلم متن

افزایش عجیب قربانیان کرونا در پیک پنجم و شلوغی در بهشت زهرا

کرونا برای پنجمین بار در سایه ساده انگاری‌ها و کمرنگ شدن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، روی موج صعود قرار گرفته و این بار با سویه دلتا نفس‌ها را به شماره انداخته است.تعداد مبتلایان از ۴ میلیون نفر گذشته و ثبت روزانه بیش از ۵۰۰ فوتی هم رکورد جدید دلتا کرونا ست. نقشه کشور به رنگ قرمز درآمده و در برخی از شهرها، چون تهران وضعیت چنان بحرانی شده که باید رنگ سیاه برایش انتخاب کرد
 
آفتاب‌‌نیوز :

افزایش دو برابری فوتی‌ها سبب شده بهشت زهرا (س) آرایش ویژه بحرانی بـگیرد. پرسنل بهشت زهرا (س)، چون کادر درمان از همان روز‌های ابتدایی شیوع کرونا در خط مقدم خدمت‌رسانی حضور دارند و در این روز‌ها با شیوع موج پنجم کرونا، آماده‌باش کامل هستند.

نقشه کشور به رنگ قرمز درآمده و در برخی از شهرها، چون تهران وضعیت چنان بحرانی شده که باید رنگ سیاه برایش انتخاب کرد. صدای شیون و ناله از جای‌جای سالن عروجیان بهشت زهرا(س) تهران به گوش می‌رسد. تابلو اعلان وضعیت متوفیان مدام در حال تغییر است و اسم‌ها در صدم ثانیه عوض می‌شوند و همراهان داغدار و سیاهپوش پیکر‌های تطهیر شده را می‌گیرند و به سوی خانه ابدی بدرقه می‌کنند.

تصاویری تکاندهنده از فاجعه کرونا در تهران؛ سردخانه بهشت زهرا پر از اجساد قربانیان کرونا

 

۱۸ ماه است که کرونا جولان می‌دهد و در این مدت بیش از ۹۵ هزار هموطن را به کام مرگ کشیده است. دلتاکرونا زنگ هشدار و خطری را به صدا درآورده است که اگر هر چه سریع‌تر تدابیر لازم اتخاذ نشود چه‌بسا روز‌های فاجعه‌بارتری در پیش رو خواهیم داشت.

بر اساس اظهار نظر کادر درمان در موج پنجم عامل اصلی ابتلا به کرونا، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی است و از این رو رعایت فاصله اجتماعی بسیار مهم است.

در روزهایی که واکسن و داروهایی کرونا کمیاب است، حداقل با زدن ماسک و رعایت پروتکل‌ها از سلامت خود و دیگران محافظت کنیم تا بتوانیم از پیچ کرونای دلتا عبور کنیم.

 
 
 

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.