شهرستان راسک؛ کشته شدن یک سوختبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی

شنبه, 30ام مرداد, 1400
اندازه قلم متن


خبرگزاری هرانا – جمعه ۲۹ مرداد، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در شهرستان راسک واقع در استان سیستان و بلوچستان، یک سوختبر کشته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، جمعه ۲۹ مرداد ۱۴۰۰، یک سوختبر در پی شلیک مستقیم نیروهای سپاه پاسداران در مرز پیرکور شهرستان راسک، کشته شد.

هویت این سوختبر جانباخته لطیف، فرزند براهیم و اهل روستای درگس از توابع شهرستان دشتیاری عنوان شده است.

در این گزارش آمده است، لطیف پس از تخلیه سوخت در حال بازگشت بوده که ماموران سپاه پاسداران در محور “پیرکور به مورتان” به سمت او تیراندازی کرده اند.

این سوختبر از ناحیه کمر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به بیمارستان ولایت راسک منتقل شده و نهایتا بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران ویژه سال ۲۰۲۰، به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر، ۵ سوختبر، ۳۳ شهروند توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است. ۱۳۰ شهروند نیز به واسطه شلیک بی ضابطه ارگانهای نظامی مجروح شدند که از این تعداد ۱۰۹ نفر کولبر، ۱۶ شهروند عادی و ۵ نفر سوخت بر هستند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.