حقوق برخی بازنشستگان و کارکنان دولت در اولین ماه کاری ابراهیم رئیسی «هنوز واریز نشده»

سه شنبه, 2ام شهریور, 1400
اندازه قلم متن

پوستر تبلیغاتی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰

پوستر تبلیغاتی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰

گزارش‌ها حاکی است که در اولین ماه کاری دولت ابراهیم رئیسی، حقوق کارمندان و بازنشستگان برخی نهادها برای مردادماه هنوز واریز نشده است.

باشگاه خبرنگاران جوان روز دوشنبه اول شهریور در همین زمینه گزارش داد که خبر‌های دریافتی از برخی ارگان‌ها نشان می‌دهد که حقوق کارمندان و بازنشستگان برخی نهاد‌ها هنوز واریز نشده است.

مسئولان سازمان برنامه و بودجه به باشگاه خبرنگاران جوان گفته‌اند که «این اتفاق مسبوق به سابقه بوده و گاهی رخ می‌دهد، اما به‌طور کلی مشکلی بودجه‌ای برای واریز حقوق وجود نداشته و جای نگرانی نیست».

با این‌حال، مسئولان این سازمان پیگیری دقیق‌تر را به خزانه داری کل‌کشور ارجاع دادند.

در این میان مسئولان صندوق بازنشستگی می‌گویند ۷۰ درصد بودجه پرداخت حقوق را از سازمان برنامه و بودجه می‌گیرند اما تعطیلات شش روزه کرونایی سبب تاخیر در پرداختی‌ها شده است.

خبرگزاری ایلنا نیز در این مورد گزارش داد که صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرده که تعطیلات شش روزه کرونایی، مشکلاتی را برای پرداخت حقوق بازنشستگان به وجود آورده است.

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی هم توئیت کرده‌اند که حقوق مردادماه واریز نشده است. عبدالله رمضان‌زاده، سخنگوی دولت محمد خاتمی، از جمله این کاربران است که توئیت کرده است: «چرا حقوق بازنشستگان را واریز نمی کنید؟»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.