تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران خامنه‌ای را برای کرونا به قتل‌عام مردم متهم کردند

دوشنبه, 8ام شهریور, 1400
اندازه قلم متن

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران دستور خامنه‌ای در دی‌ماه ۱۳۹۹ برای ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و بریتانیایی کرونا را عامل «قتل‌عام مردم» خواند.

این شورا روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای نوشت فوتی‌های کرونا در ایران «در واقع قربانی استبداد رای و بی‌تدبیری و البته منافع مافیایی کسانی هستند که از کنار تولید واکسن داخلی و ورود داروهای گران‌قیمت سودهای کلان به جیب می‌زنند.»

همچنین این نهاد صنفی به بازداشت تعدادی از وکلای دادگستری و فعالان مدنی اعتراض کرد و خواستار آزادی این شهروندان و برخورد با عاملان این بازداشت شدند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگی تاکید کرد که این وکلا و فعالان قصد داشتند نسبت به این قتل‌عام دادخواهی و طرح شکایت کنند، اما قوه قضاییه و نهادهای امنیتی با مشت آهنین با آنان برخورد کردند.

در بیانیه این شورا آمده است: «برخورد با وکلا نشان‌دهنده بی‌اعتباری قوانین نطام جمهوری اسلامی، نزد حاکمان و مجریان آن است و پاسخگو کردن تمام مقامات، خواسته اکثریت مردم ایران از جمله نهادهای مدنی، صنفی و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران است.»

روز شنبه ۲۳ مرداد، آرش کیخسروی، مصطفی نیلی، مهدی محمودیان، محمدرضا فقیهی، محمدهادی عرفانیان کاسب، مریم افرافراز و لیلا حیدری جمعی از وکلای دادگستری و فعالان مدنی، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شدند.

از این میان مصطفی نیلی، آرش کیخسروی و مهدی محمودیان همچنان در بازداشت به‌سر می‌برند.

از: ایران اینترنشنال 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.