آویو کوخاوی : تدارکات نظامی اسرائیل برای حملۀ به برنامۀ هسته‌ای ایران شتاب گرفته‌اند

سه شنبه, 16ام شهریور, 1400
اندازه قلم متن

آویو کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل

آویو کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل می‌گوید که تدارکات این کشور برای انجام یک عملیات نظامی علیه برنامۀ اتمی ایران قویاً شتاب یافته است. او تصریح می‌کند که بخش اعظم بودجۀ افزایش یافتۀ دفاعی اسرائیل برای انجام این هدف در نظر گرفته شده است.

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل با اظهار این مطالب در گفتگو با سایت خبری “والا” عملیات نظامی علیه برنامۀ هسته‌ای ایران را پیچیده و نیازمند هوشمندی و توانایی عملیاتی و تسلیحاتی بسیار بالا  دانسته و می افزاید که هدف اصلی ارتش اسرائیل در حال حاضر کاستن از حضور ایران در خاورمیانه به ویژه در سوریه است، هر چند عملیات نظامی اسرائیل برای دستیابی به این هدف شامل گروه‌های حماس و حزب‌الله در اعماق خاورمیانه نیز می‌شود.

آویو کوخاوی افزوده است که حملات هوایی و دیگر عملیات ارتش اسرائیل حضور و تسلیحات جمهوری اسلامی ایران را در مرزهای شمالی اسرائیل به طرز قابل توجه‌ای و به ویژه در قیاس با اهداف تهران کاهش داده است. او می گوید که ارتش اسرائیل فعالانه مسیرهای قاچاق حماس، حزب‌الله و حکومت اسلامی ایران را در کل منطقه مختل کرده است.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، ماه گذشته به دیپلمات‌های خارجی گفت که این کشور ناگزیر از اتخاذ تدابیر نظامی علیه ایران برای جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح اتمی است. او گفت که اسرائیل توانایی اجرای چنین تدبیری را دارد و در به کارگیری آن تردید نخواهد کرد. به گفتۀ بنی گانتز فاصلۀ جمهوری اسلامی ایران با تولید بمب اتمی به دو ماه کاهش یافته است. او تأکید کرده که معلوم نیست آیا حکومت ایران آمادۀ امضای توافقی جدید باشد و آیا جامعۀ بین‌المللی طرح جایگزینی دارد در صورتی که حکومت ایران طرح خود را برای تولید سلاح اتمی به اجرا بگذارد. با این حال، ارتش اسرائیل معتقد است که جمهوری اسلامی ایران برای تولید سلاح اتمی به چند ماه وقت نیاز دارد.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.