پیام شکیبا به دادگاه انقلاب تهران احضار شد/ سند

پنجشنبه, 18ام شهریور, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – پیام شکیبا، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق با دریافت ابلاغیه ای به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده، در تاریخ ۲۶ شهریورماه در این شعبه حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیام شکیبا، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق با دریافت ابلاغیه ای به دادگاه انقلاب تهران احضار شد.

در این ابلاغیه که توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران صادر و روز چهارشنبه ۱۷ شهریورماه ابلاغ شده است، از آقای شکیبا خواسته شده که راس ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۴ شهریورماه، جهت رسیدگی به اتهام تبلیغ علیه نظام، در شعبه مربوطه حاضر شود.

 او پیش از این در تاریخ ۳۰ مردادماه ۱۴۰۰، طی ابلاغیه‌ای به دادسرای اوین احضار شده بود.

پیام شکیبا، در تاریخ ۲۴ خردادماه توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین، منتقل و نهایتا در تاریخ ۱۳ تیرماه با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. وی پیشتر در خصوص اتهام تبلیغ علیه نظام مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود. به گفته یک منبع مطلع مصادیق اتهام مطروحه علیه او حمایت از زندانیان سیاسی و ترغیب به تحریم انتخابات از طریق فعالیت در فضای مجازی عنوان شده است.

آقای شکیبا پیش از این نیز بابت فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

وی در تاریخ ۴ اسفندماه ۱۳۹۵ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس در آذرماه ۹۶ توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی و همچنین تبلیغ علیه نظام،  به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر نیز عینا تایید شد. او در تاریخ ۱۵ بهمن ماه ۹۹ از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.