کرونا در ایران؛ اختلال در واکسیناسیون به دلیل قطعی اینترنت

شنبه, 27ام شهریور, 1400
اندازه قلم متن

استان‌وایر – مرکز مدیریت آمار وزارت بهداشت اعلام کرد شبکه این وزارتخانه توسط شرکت مخابرات استان تهران قطع شده است و به همین دلیل مراکز واکسیناسیون قادر به ثبت واکسن نیستند.

مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰، اعلام کرد شبکه وزارت بهداشت توسط شرکت مخابرات استان تهران قطع شده و «هر ساعت قطعی ارتباط وزارت بهداشت باعث ایجاد مشکل برای صدهزار مراجعه کننده به مراکز واکسیناسیون می‌شود.»

در اطلاعیه سایت «وبدا» از وزیر ارتباطات و مسئولان ذی‌ربط این وزارتخانه خواسته شده که با «درک شرایط موجود»، جلوی تکرار این موضوع را بگیرند.

محمدرضا بیدخام، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات، در این باره به «باشگاه خبرنگاران جوان» گفت که دلیل این قطعی مشکلات نرم‌افزاری بوده و فقط ۳۵ دقیقه طول کشیده است.

او در مصاحبه دیگری به «ایسنا» گفت که این مشکل در «یکی از مراکز مخابراتی شهر تهران» ایجاد شد که بعد از ۳۰ دقیقه کلیه ارتباطات حوزه وزارت بهداشت نرمال شد و «در حال حاضر شاهد هیچ مشکلی را شاهد نیستیم».

روزانه حدود یک میلیون نفر در ایران در مقابل ویروس کرونا واکسینه می‌شوند. در سوی دیگر روزانه بیش از ۳۰۰ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست می‌دهند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر روز جمعه تا ظهر روز شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۸۴۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ایران شناسایی شد که دو هزار و ۱۲۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

در حال حاضر ۵۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۳۶ شهر در وضعیت زرد و ۱۷ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.