امیرعباس آزرم‌ وند روزنامه‌نگار و فعال کارگری همچنان در زندان اوین

سه شنبه, 30ام شهریور, 1400
اندازه قلم متن

زندان اوین

ار اف ای 

امیرعباس آزرم وند، روزنامه‌نگار و فعال کارگری با گذشت هجده روز از زمان بازداشت و علیرغم صدور قرار وثیقه کماکان در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین در بلاتکلیفی بسر می‌برد.  آزرم‌وند پس از تماس نخست خود در روز بازداشت، از حق برقراری تماس تلفنی با خانواده‌اش محروم بوده است.

به گفته این منبع بازپرس به آنها گفته است: «من هر وقت دلم بخواهد آزادش میکنم، بروید و سند خانه، ماشین و کفالت هم نیاورید. فعلا قرار نیست اتفاقی بیفتد.»

پیشتر در تاریخ ۱۳ شهریورماه پس از مراجعه خانواده این شهروند به آنها گفته شده بود که قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی صادر شده است. پس از مراجعه مجدد خانواده به منظور درخواست کاهش مبلغ وثیقه به دلیل عدم توانایی مالی به آنها گفته شده بود که وی تحت بازجویی است و فعلا هیچ وثیقه‌ای پذیرفته نمی‌شود.

امیرعباس آزرم وند، روزنامه‌نگار و فعال کارگری صبح روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت شد.

آقای آزروم وند پیشتر نیز سابقه بازداشت به دلیل فعالیت‌های خود را داشته است. وی در آذرماه ۹۷ و دیماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی به صورت کوتاه مدت بازداشت شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.