مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

جمعه, ۲ام مهر, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و پنجشنبه ۱ مهر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۶ کارگر در شهرهای شیراز، محلات، یزد و کرج، به صورت جداگانه دچار حادثه شدند. در این حوادث ۴ کارگر مصدوم شده و دو کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰، رئیس سازمان آتش نشانی یزد از مرگ یک کارگر مقنی در یزد خبر داد.

محمد میرجلیلی با اعلام این خبر افزود: در پی تماس شهروندان با ستاد فرماندهی ۱۲۵ مبنی بر گرفتار شدن یک کارگر مقنی در چاه، تیم ویژه امداد و نجات به محل حادثه واقع در صفائیه یزد اعزام شدند.

وی درباره جزئیات این حادثه اظهار داشت : این کارگر که تبعه کشور افغانستان و دارای ۶۰ سال سن است، برای حفاری وارد چاهی به عمق ۳۰ متری شده بود که در حین کار به دلیل نامعلومی در چاه گرفتار میشود؛در پی این حادثه شهروندان با ستاد فرماندهی ۱۲۵ تماس گرفته و درخواست کمک می کنند.

وی افزود: آتش نشانان پس از رسیدن به محل حادثه، اقدام به ایمن سازی چاه و نصب علائم هشدار دهنده کردند. آنها سپس این کارگر که علائم حیایی نداشت را به سطح زمین انتقال داده و علی رغم تلاش فراوان عوامل آتشنشانی و اورژانس برای برگشت به حالت اولیه واحیای مصدوم، این کارگر جان خود را از دست داده بود.

مصدومیت سه کارگر در یک کارگاه سوختگیری گاز در شیراز

به  ایمنا،  پنجشنبه ۱ مهرماه ۱۴۰۰، رئیس سازمان آتش نشانی شیراز از مصدومیت سه کارگر در پی آتش سوزی و انفجارهای پی در پی در یک گارگاه غیرمجاز سوخت گیری گاز LPG در این شهر خبر داد .

محمد هادی قانع در خصوص جزئیات این واقعه گفت: ساعت ۱۳ و ۳۶ ظهر یک مورد آتش سوزی گسترده در خیابان محراب به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شیراز اطلاع داده شد.

وی افزود: با توجه به حساسیت حادثه و مجاورت این کارگاه با منازل مسکونی، بیش از ۳۰ آتش نشان از شش ایستگاه عملیاتی با ده خودروی پشتیبانی به محل اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی تصریح کرد: آتش سوزی در یک کارگاه ۲۰۰ متری به وقوع پیوسته بود که با کاربری انبار، فروش و شارژ سیلندر ال پی جی فعالیت می‌کرد و تعداد زیادی سیلندر گاز مایع ۱۱ کیلویی، پیک نیکی و ۵۰ کیلویی در آن نگهداری می‌شد.

قانع ادامه داد: این کارگاه در منطقه مسکونی و به صورت غیرمجاز فعالیت داشت که نشت گاز از یک سیلندر در مجاورت شعله باز منجر به انفجارهای شدید و پی در پی شده و خساراتی را به منازل مسکونی وارد کرده بود.

قانع با بیان اینکه شعله‌های آتش تمامی کارگاه را در بر گرفته و احتمال سرایت به منازل و انفجار بقیه سیلندرها نیز وجود داشت، تصریح کرد: از این رو تیم اطفایی با تقسیم شدن به چند گروه ضمن تخلیه ساکنین از منازل به کنترل و اطفا حریق اقدام کردند.

وی افزود: این حریق سه کارگر کارگاه را نیز دچار سوختگی شدید کرد و در پی آن کارگران به مراکز درمانی منتقل شدند.

قانع افزود: آتش نشانان با خنک سازی محل و سیلندرهای موجود و پاشش آب از شعاع ایمن موفق شدند آتش را تحت کنترل خودشان در بیاورند. در حین این عملیات اطفای سنگین و حساس، تیم‌های عملیاتی با انفجار و آتش سوزی پی در پی ۱۲ مخزن گاز ال پی جی مواجه بودند.

قانع اضافه کرد: در حال حاضر و با تلاش آتش نشانان آتش خاموش شده و نیروها مشغول ایمن سازی محل و لکه گیری و جابجا کردن سیلندرها هستند.

مرگ یک کارگر در محلات

به گزارش کارگر آنلاین، پنجشنبه ۱ مهرماه ۱۴۰۰، فرماندهی انتظامی استان مرکزی از جان باختن یک کارگر ۵۲ ساله بر اثر سقوط در چاه آبی در شهرستان محلات  خبر داد.

محمود خلجی بیان داشت: کارگری در یک حلقه چاه واقع در یکی از باغهای شهر نیم ور محلات سقوط کرد که با اطلاع مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ از این واقعه، مأموران انتظامی کلانتری ۱۳ نیم ور این شهرستان و دیگر نیروهای امدادی برای بررسی موضوع به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

وی خاطر نشان کرد: در بررسی ها و تحقیقات انجام شده مشخص شد کارگری ۵۲ ساله در هنگام حفر چاه و کار با چرخ بالابر، بر اثر سقوط ناگهانی در چاه و شدت آسیب های وارده، جان خود را از دست داده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی افزود:جسد این کارگر با تلاش نیروهای امدادی از داخل چاه خارج و برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی تحویل داده شد.

مصدومیت یک کارگر در کرج

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پنجشنبه ۱ مهرماه ۱۴۰۰، کارگر اداره آب و فاضلاب بر اثر صانحه تصادف در حین فعالیت، از ناحیه سر و دست دچار مصدومیت شد.

این کارگر تاسیساتی آب و فاضلاب در حالی که بدون ایجاد علائم کافی در خیابانی واقع در مهرشهر کرج مشغول کار است، با یک موتور سوار تصادف کرده و از ناحیه سر و دست دچار مصدومیت می شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.