سرپرست دانشگاه تهران: اجازه نمی‌دهیم دانشگاه تریبونی علیه نظام باشد

دوشنبه, 12ام مهر, 1400
اندازه قلم متن

محمد مقیمی، سرپرست جدید دانشگاه تهران

محمد مقیمی، سرپرست جدید دانشگاه تهران

محمد مقیمی، سرپرست جدید دانشگاه تهران، روز یکشنبه ۱۱ مهر در مراسم معرفهٔ خود تأکید کرد که اجازه نخواهد داد تریبون دانشگاه تهران «تریبونی علیه نظام» باشد.

آقای مقیمی که پس از عزل محمود نیلی احمدی از ریاست دانشگاه تهران، با حکم محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم در دولت ابراهیم رئیسی، به سرپرستی این دانشگاه منصوب شده، گفت: «ما از نقد عالمانه استقبال می‌کنیم، اما اجازه نخواهیم داد که تریبون دانشگاه یک تریبونی علیه نظام باشد.»

سرپرست جدید دانشگاه تهران در عین حال از «لزوم جریان داشتن فعالیت سیاسی دانشجویان» سخن گفت اما افزود که «انجام این فعالیت‌ها نیز باید با رعایت خط قرمزها باشد».

محمد مقیمی پس از آن به سرپرستی دانشگاه تهران منصوب شد که محمود نیلی احمدآبادی، رئیس پیشین این دانشگاه، روز ۲۹ شهریور نامه‌ای به محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه، فرستاد و خواستار عفو یا آزادی مشروط کسری نوری، دانشجوی زندانی، شد.

روز بعد، سه‌شنبه ۳۰ شهریور، آقای نیلی احمدآبادی با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از سمت خود برکنار شد و آقای مقیمی جایگزین او گردید.

نیلی احمدآبادی عنوان کرده بود با توجه به این که کسری نوری نیمی از دوره حبس خود را گذرانده است و قانون اجازه آزادی او را بر اساس این شرایط می‌دهد، دانشگاه تهران بنابر تقاضای خانواده این دانشجوی زندانی، درخواست آزادی او را در دستور کار قرار داده است.

کسری نوری از دراویش گنابادی و از مدیران وب‌سایت «مجذوبان نور» در جریان واقعه گلستان هفتم، اول اسفند ۹۶ به همراه صدها تن دیگر از دراویش بازداشت و در دادگاه انقلاب تهران به ۱۲ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید به شهرستان «ثلاث باباجانی» و محرومیت‌های اجتماعی محکوم شد.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.