طی سال جاری؛ بیش از ۱۰۰۰ دانش آموز در چهارمحال‌ و بختیاری از تحصیل بازمانده‌اند

چهارشنبه, ۲۱ام مهر, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – رئیس امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان چهارمحال‌ و بختیاری، از شناسایی هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در این استان خبر داد و گفت، این آمار توسط وزارت آموزش و پرورش با همکاری سازمان ثبت احوال منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صداوسیما، طی سال جاری یک هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در استان چهارمحال‌ و بختیاری شناسایی شده‌اند.

رئیس امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان چهارمحال‌ و بختیاری گفت: اقدام برای شناسایی هر یک از این دانش‌آموزان ادامه دارد و همچنان ۳۵۰ نفر از مجموع دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به طور کامل شناسایی نشده‌اند.

احمد طاهری‌فرد مهاجرت خانواده‌ها، ابتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج، دسترسی نداشتن به مدرسه و اشتغال دانش‌آموزان در زمان شیوع کرونا و تعطیلی مدارس را از جمله علل اصلی ترک تحصیل و یا دور ماندن از خدمات آموزشی عنوان کرد.

حق آموزش از جمله حقوق شهروندان است که باید دست کم در دروه‌های ابتدایی و پایه به صورت رایگان در اختیار همگان قرار گیرد. این درحالیست که بسیاری از دانش آموزان در کشور به دلیل کمبود امکانات و فضای آموزشی، مدارس فرسوده و نبود زیرساخت های مناسب برای آموزش مجازی، در دوره شیوع ویروس کرونا، از حق تحصیل محروم مانده اند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.