بازداشت شماری از شهروندان سوسنگرد به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی

شنبه, 24ام مهر, 1400
اندازه قلم متن

استان‌وایر- یک منبع مطلع به ایران‌وایر خبر داد که روز جمعه ۲۳ مهرماه ۱۴۰۰ شماری از شهروندان ساکن در سوسنگرد که در تجمع اعتراضی ۲۲ مهرماه در میدان مرکزی شهر حضور داشتند توسط نیروهای امنیتی شناسایی و بازداشت شده‌اند.

این منبع مطلع می‌گوید روز پنجشنبه ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰ جمعی از مردم شهرستان سوسنگرد با تجمع در میدان مرکزی این شهرستان خواستار استعفای فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر شدند و بازداشت این شهروندان به دلیل صدور فراخوانی با هدف تداوم برگزاری این تجمع در میدان مرکزی شهر طی شب‌های آینده صورت گرفته است.

این منبع مطلع می‌گوید از روز گذشته در این شهر جو امنیتی برقرار شده و نیروهای یگان ویژه در ورودی‌های شهر مستقر شده‌اند.

از جمله افراد بازداشت شده یکی از فعالان عرب شهرستان سوسنگرد به نام جعفر سیاحی است که به دلیل شرکت در این تجمع اعتراضى و شعار دادن علیه مسؤولین شهر همراه چند تن دیگر توسط نیروهاى امنیتى بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

خبرگزاری هرانا روز پنجشنبه ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰ گزارش داده بود که شماری از شهروندان سوسنگرد واقع در استان خوزستان، در مقابل شهرداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

شهروندان معترض با در دست داشتن پلاکار و سر دادن شعارهایی خواستار استعفای فرماندار و شهردار این شهر و همچنین انحلال شورای شهر به دلیل عمل نکردن به وعده های خود شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.