رهایی دو زندانی از اعدام در سقز و کرمان

دوشنبه, 26ام مهر, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهرهای کرمان و سقز که پیشتر در پرونده‌های جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، یک زندانی در شهرستان سقز واقع در استان کردستان پس از ۴ سال از اعدام رهایی یافت.

معاون توسعه شورای حل اختلاف استان کردستان در این رابطه گفت: پرونده‌ این زندانی جهت صلح و سازش به شعبه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سقز ارسال شد و پس از طی چهار سال و برگزاری چندین جلسه نهایتا خانواده این زندانی موفق به اخذ رضایت کتبی از اولیا دم شدند.

بهادر اسدی افزود: با آزادی این زندانی، سومین پرونده قتل عمد در سال جاری با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف استان منجر به رضایت و صلح و سازش شد.

رهایی از اعدام یک زندانی در کرمان

به گزارش رکنا، یک زندانی محکوم به اعدام در کرمان پس از ۴ سال با کسب رضایت از اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

 معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس توسعه حل اختلاف استان کرمان در این خصوص گفت: درگیری میان دو نفر در سال ۱۳۹۶ منجر به قتل یکی از طرفین شده و متهم به قتل حدود ۴ سال را در زندان بسر می‌برد.

مهدی تقی زاده افزود: بنا به درخواست متشاکی نادم و ورود شورا‌های حل اختلاف زندان و استفاده از معتمدین محلی و افراد صاحب نفوذ بالاخره پس از مدت ۲ سال پیگیری مداوم و برگزاری چندین جلسه سازش در محل زندان اولیا دم رضایت خود را اعلام کردند و محکوم به اعدام از زندان آزاد شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.