بیانیه جمعی از کارگران هفت تپه در بیست و سومین روز اعتصاب

پنجشنبه, 29ام مهر, 1400
اندازه قلم متن

اخبار روز: بیست و سومین روز اعتراضات کارگران هفت تپه امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ با حضور کارگران فصلی و بیشتر از همه کارگران غیرنیشکری برگزار شد که در محوطه شرکت راهپیمایی کردند. آنها با شعار ” کارگر با غیرت، حمایت، حمایت”، خواستار حمایت سایر همکاران و پیوستن به تجمع اعتراضی کارگران فصلی شدند.

برخلاف اظهارات مدیر طرح توسعه نیشکر و برخلاف ادعاهای مقامات حکومتی، بخش عمده ای از مشکلات کارگران هفت تپه باقی است و یکی از مهم ترین آنها بازگشت به کار و تبدیل وضعیت کارگران فصلی شرکت است که مدیریت جدید هیچ اقدام عملی در این باره نکرده است. کارگران میگویند اعتراضات تا حل عملی مشکل کارگران فصلی ادامه خواهد داشت. در این رابطه کارگران هفت تپه با انتشار بیانیه ای اعلامکردند که بسیاری از مشکلات شرکت بر خلاف ادعای مقامات لاینحل مانده و تاکید کردند که دست از اعتراض قانونی و برحق خود برنخواهند داشت.

در زیر متن این بیانیه را بخوانید:

ادعاهای دروغ درباره حل مشکلات کارگران هفت تپه

برخلاف ادعاهای مقامات مختلف و اعلام اینکه همه چیز در هفت تپه حل شده متاسفانه موارد مهمی از مطالبات کارگران هفت تپه پاسخ داده نشده است.
اولا پرونده خانم زیلابی وکیل کارگران هفت تپه مختومه نشده و دوما تکلیف مالکیت شرکت معین نشده است و فقط مدیریت شرکت به صورت پیمانکاری به شرکت “طرح توسعه نیشکر و صنایع جانبی” واگذار شده است. سوما هنوز دو همکار اخراجی ما یعنی اسماعیل بخشی و سالار بیژن پور به کار بازنگشته اند. چهارما یکی از مهم ترین مطالبات ما یعنی تعیین تکلیف کارگران فصلی هم کماکان باقی است.

بخش عمده ای از کارگران فصلی هفت تپه بلاتکلیف هستند. مقامات دولتی و مجلس دایما میگویند که مشکل هفت تپه برطرف شد و پرونده بسته شد تا صدای اعتراض کارگران شنیده نشود. در واقع چند صد نفر از همکاران فصلی ما در بخش های مختلف مثل تجهیزات، کارخانه، حراست، دفع آفات و غیرنیشکری کماکان بلاتکلیف هستند. با اینکه در اعتصابات چند سال گذشته همیشه حضور داشتند.

آقای ناصری مدیر عامل طرح توسعه نیشکر و صنایع جانبی که اکنون شرکت هفت تپه (از طرف مالک که ایدرو است) به صورت پیمانی به انها واگذار شده اعلام کرده مشکلات هفت تپه حل شده است. آقای فتحی مکوندی مدیر جدید شرکت هفت تپه که از سوی آقای ناصری تعیین شده هیچ اقدام عملی برای رفع مشکلات همکاران فصلی برنداشته و عملا این چند صد نفر بلاتکلیف هستند. نمایندگان مجلس و افراد و مقامات مختلفی از حل مشکلات کارگران هفت تپه میگویند اما این موضوع صحت ندارد.

امروز هم جمعی از همکاران فصلی و به خصوص همکاران غیرنیشکری، در شرکت تجمع اعتراضی کردند و متاسفانه مدیریت شکرت یعنی آقای فتحی مکوندی هیچ اقدامی برای حل مشکل این همکاران انجام نداده است. این همکاران اعلام کرده اند تا زمانی که مشکلشان برطرف نشود دست از اعتراض قانونی و برحق خود برنخواهند داشت.

جمعی از کارگران هفت تپه از بخش های مختلف-سه شنبه – ۲۷ مهر ۱۴۰۰

اخبار روز


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.