رئیس مرکز ملی خشکسالی: تا شروع زمستان انتظار بارش نداریم

یکشنبه, 2ام آبان, 1400
اندازه قلم متن

استان‌وایر – رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ایران می‌گوید آبان‌ماه بسیار خشک و کم‌بارش پیش روی ایران است و این وضعیت حداقل تا آذرماه تداوم خواهد یافت. وضعیت بارندگی آذرماه نیز امیدوارکننده نیست.

احد وظیفه، رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ایران در خصوص بارش‌های سال جاری به خبرگزاری «مهر» گفت: «آبان‌ماه بسیار خشک و کم‌بارش پیش روی ایران است و این وضعیت حداقل تا آذرماه تداوم خواهد یافت. وضعیت بارندگی آذرماه نیز امیدوارکننده نیست».

وظیفه با اشاره به اینکه حدود ۴۵درصد بارندگی فلات ایران مربوط به بارش‌های ۳ ‌ماه زمستان است، گفت: «بنابراین اگر بارندگی‌ها طی زمستان امسال در حد نرمال باشد می‌توان امیدوار بود که حدود ۴۰ تا ۴۵درصد بارندگی سالانه را دریافت کنیم و خشکسالی امسال به‌شدت سال گذشته نخواهد بود».

او با اشاره به وضعیت بارش‌ها در زمستان توضیح داد: «براساس پیش‌بینی‌ها به‌نظر می‌رسد که امسال زمستان نرمالی را طی کنیم البته این زمستان نرمال، زمستان پربارشی نخواهد بود و بیشتر به کم بارشی گرایش دارد».

براساس این گزارش، میزان بارندگی در استان تهران از ابتدای پاییز تاکنون ۰.۷میلی‌متر بوده است. درحالی‌که این استان در بلندمدت ۷.۳میلی‌متر بارش دریافت می‌کرد.

براساس نقشه‌های هواشناسی، مشخص شده است که پاییز ایران تا آغاز زمستان، کم‌بارش و خشک می‌ماند و بدین‌ترتیب ایران خشک‌ترین پاییز خود را پشت سر می‌گذارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.