یک کارشناس نظامی روسیه: تهران پول کافی برای خرید تسلیحات از ما ندارد

یکشنبه, 2ام آبان, 1400
اندازه قلم متن

«محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران در جریان سفر اخیر خود به مسکو خواستار خرید تازه‌ترین هواپیما‌های روسی از جمله بالگرد‌ها و جنگنده‌ها شده است

استان‌وایر- روزنامه آفتاب‌نیوز به نقل از یک کارشناس نظامی در مقاله‌ای که از روزنامه روسی «ایزوستیا» ترجمه کرده نوشته است که ایران برای خرید تلسیحاتی از روسیه توان کافی مالی ندارد.

در این گزارش چشم انداز مذاکرات ایران و روسیه در زمینه خرید تسلیحات روسی از سوی ایران مطرح شده است.

بنا بر این گزارش «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران در جریان سفر اخیر خود به مسکو خواستار خرید تازه‌ترین هواپیما‌های روسی از جمله بالگرد‌ها و جنگنده‌ها شده و در این‌باره با مقام‌های نظامی روسیه مذاکره کرده است.

روزنامه روسی ایزوستا مدعی شده است که نیرو‌های مسلح ایران بیش از هر چیز به نوسازی و احیای تجهیزات نظامی موجود خود نیاز دارند چرا که «ایران درمعرض تهدیدات زیادی قرار دارد.»

از جمله این خطرات به تهدیدهای حملات هوایی از سوی اسرائیل و امریکا به تاسیسات هسته‌ای و موشکی در ایران اشاره شده است.

به گفته آندری فرولوف علیرغم تمامی مشکلات مالی موجود از سوی ایران اما احتمالا یک یا دو سامانه موشکی ضد هوایی اس –۴۰۰ توسط تهران خریداری خواهد شد.

این کارشناس نظامی با اشاره به درگیری‌های منطقه‌ای به ویژه در سوریه گفته است برای تهران خرید هواپیما‌های ترابری نظامی، سلاح‌های تک‌تیرانداز و تجهیزات نیروی زمینی علاوه بر جنگنده در اولویت قرار دارند.

ایران چندین سال است که تمایل خود را برای خرید سامانه‌های تسلیحاتی روسی مطرح کرده است.

از: ایران وایر 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.